Péče o pánské vlasy už není záhada!

Tyhle řádky jsou pro vás, naši milí pánové! Konečně je u nás na blogu článek zaměřený na vaše nejčastější vlasové otázky. Vaše otázky – naše odpovědi! Máme ale takové tušení, že následující řádky ocení možná i ženy. Věříme totiž, že to doma vyřídíte vašemu partnerovi, synovi nebo bráchovi. Tak jdeme na to! 

Jaké jsou tři základní pravidla v péči o pánské vlasy? 

“Pokud bych to měla shrnout do jedné věty, je to důsledná péče o vlasovou pokožku, šetrný a kvalitní šampon a pravidelná návštěva kadeřníka,” říká kadeřnice Lucie. Pojďme se na to podívat blíže. Z naší zkušenosti muži většinou péči o vlasy moc neřeší. A když už se zajímají, je to většinou z toho důvodu, že je něco trápí. Mezi nejčastější trable patří lupy, červenání a pnutí pokožky, drobné šupinky, rychlé maštění, případně vypadávání vlasů. Co mají všechny tyto problémy společné? Týkají se vlasové pokožky. Zdravé vlasy totiž začínají u péče o vlasovou pokožku, a tu muži bohužel často zanedbávají. 

Co nejčastěji pánové v péči o vlasy podceňují? 

Výběr kvalitních produktů, pokožku po umytí nefoukají, chodí spát s mokrými vlasy a občas se jim do umývání vlasů dvakrát nechce a odkládají ho. 

Pokud chcete, aby byla vlasová pokožka i vlasy v dobré kondici, je potřeba zahodit produkty z drogerie, které obsahují nerozpustné látky, jež pokožku ucpávají a vlasy obalují. Pro základní péči o pánské vlasy si vystačíte s šamponem. Ten vždy vybírejte s kadeřníkem – dokážete tak totiž zatočit třeba s nepříjemným pnutím, dehydratací pokožky nebo rychlejším maštěním. 

Jedna lahvička šamponu vydrží na poličce několik měsíců, na krátké pánské vlasy je potřeba opravdu kapička – v rukou máte totiž produkt s velmi nabitým složením, který bude skvěle pěnit a vlasy dokonale očistí.  

Dalším nešvarem, který nepříznivě ovlivňuje stav pokožky, je absence foukání vlasů fénem. Po každém umytí se potřebujete co nejrychleji zbavit přebytečné vlhkosti pokožky, která je jinak ideálním prostředím pro vznik lupů a suchých šupinek. Díky pravidelnému foukání vlasů můžete eliminovat také rychlé maštění vlasů. Skvělou zprávou je, že u krátkých vlasů vám zabere foukání dvě tři minutky, ale rozdíl bude obrovský! Slibujeme! 

Jak často je potřeba vlasy mýt? 

Je to individuální – záleží na tom, jak rychle se vaše vlasy mastí, v jakém prostředí pracujete nebo jak často sportujete. S kvalitním šamponem není problém vlasy mýt každý den. Jeho složení pokožku jemně očistí, zanechá ji hydratovanou a také prokrvenou. Pravidelná masáž bříšky prstů navíc příznivě ovlivňuje růst a pevné ukotvení vlasů v pokožce. 

Jaký šampon vybrat? Ideálně to rovnou proberte s vašim kadeřníkem, nebo nám napište na náš online chat – dáme hlavy dohromady, popovídáme si o vašich vlasech a vybereme tu nejlepší možnou variantu.

Pro jednoduchou orientaci mezi šampony od SP máme nápovědu:

Šampon pro bezproblémové vlasy v tuhé variantě: Solid Shampoo Bar

Šampon pro boj s lupy: Anti-Dandruff Shampoo

Šampon posilující pokožku před vypadáváním vlasů: Energy Shampoo 

Velmi oblíbený je mezi našimi pánskými klienty také šampon pro objem Volumize, Smoothen pro kudrnáče, nebo Balance při obtížích s citlivou pokožkou. Parfermace SP šamponů je velmi jemná, a tak není vůbec problém sáhnout při specifickém přání i do této poličky.

Trápí mě lupy! Jak z toho ven? 

Zahoďte agresivní produkty z drogerie, které pokožku extrémně vysušují a dráždí. Teď je potřeba pokožku důkladně očistit a poté hydratovat. Pokud trpíte na opravdu mastné lupy, které se drží u vlasové pokožky, doporučujeme začít s pravidelným shampeelingem, který vám pomůže mechanicky odstranit odumřelé buňky. Poté musí vždy následovat hydratace, o tu se dokáže postarat například Balance nebo Purify Lotion – vodička, kterou aplikujete po umytí přímo k pokožce. Vmasírujte a poté okamžitě vysušte fénem. 

Pozor – zbavit se takových lupů je běh na delší trať. Pokud šampon z drogerie nahradíte profesionálním šamponem, je dost možné, že se stav pokožky na nějakou dobu zhorší – potřebuje si zvyknout na nové složení. Jakmile se to srovná, vyměňte řadu zaměřenou na boj s lupy za šampon s hydratačním složením a k těmto produktům se vraťte jen v případě, že se obtíže zase vrátí. 

Jak předcházet vypadávání vlasů? 

Opět platí výše zmíněné – pečujte o vlasovou pokožku, pravidelně ji prokrvujte lehkou masáží, udržujte ji v suchosti díky fénování. Pokud máte genetické předpoklady k dřívějšímu vypadávání vlasů, zaměřte se na prevenci pomocí sér a tonik na podporu růstu vlasů. Tyto produkty dokážou posílit pokožku a ukotvení vlasů v ní. 

Jaký styling vybrat? 

Hledáte uhlazení nebo naopak chcete vlasům dodat strukturu? Lesk nebo matný efekt? Poraďte se s výběrem u kadeřníka. Je to ta nejlepší cesta, jak nedělat zbytečné přešlapy.

Řekněte si o tip, jak doma vlasy upravovat. Upřímně? Milujeme, když jsou naši klienti zvídaví a o své vlasy se zajímají. Základem pro jednoduchý a rychlý styling je dobrý střih. Dejte si na výběru kadeřníka záležet a najděte si někoho, kdo dokáže vaše vlasy tvarovat přesně podle vašich potřeb.

Máme pro vás ale takový malý „tahák“ jak se ve stylingu od System Professional zorientovat:

Pro rozcuchaný look, který má lehkou strukturu: Texturizing Spray

Pro definici tvaru vlasů s matným efektem: Matte Cream

Pro definici tvaru vlasů s lesklým efektem: Sculpting Paste 

Pro lesklý / mokrý efekt s vysokou fixací: Maximum gel

Pro lesklý efekt s přirozeným finishem: Wax Pomade

A co s vousy?

I ty si zaslouží svou péči, zvláště pak pokud pěstujete plnovous, nebo třeba knír. Skvěle můžete o své vousy pečovat jemným olejem Hair & Beard Oil, který upraví strukturu vašich vousů (ale i vlasů). Produkt obsahuje arganový olej, který vlasy krásně posilní a ochrání před každodenními vlivy, vousy zanechá jemné, lesklé a na dotek hebké. 

Pokud naopak svou tvář holíte do hladka, můžete sáhnout po After Shave Balm. Díky němu dopřejte své pokožce po holení hydrataci a jemnou péči. Balzám After Shave Balm zanechává pokožku krásně hladkou a přispívá k její obnově. A voní úplně božsky!

Aby zesvětlované vlasy nestrádaly

blond vlasy

Zesvětlování – asi nejoblíbenější služba u nás ve Spellu. Milujeme dodat vašim vlasům nový šmrnc díky zesvětlujícím technikám. Často objevíme vaše nové já, ve kterém se cítíte jednoduše skvěle. Záříte! Před každým zesvětlováním by ale měla přijít diskuse s kadeřníkem nad tím, co to udělá s kvalitou vlasů, a jak je potřeba o ně doma pečovat. Co blond vlasy potřebují? Začtěte se!

Co se s vlasem při zesvětlování děje?

Ať už přirozené balayage, melíry a mikromelíry, airtouch nebo celoodbarvení – všechny tyto techniky vlas chemicky naruší. Zesvětlovač působí hluboko ve vlasu, kde rozpouští melaninová zrna, která jsou nositelem naší přírodní pigmentace, a tím dochází k jeho odbarvení.

I když se kadeřník pustí do zesvětlování velmi šetrně (prosíme, najděte si vždy kadeřníka, který tyto techniky dobře ovládá a zná), vlas je i tak narušen. To, co mu chemické narušení bere, je potřeba kompenzovat. Rozhodnout se pro zesvětlení není tedy jen o investici do kadeřníka, ale také o investici do domácí péče a vlastním předsevzetí se o vlasy mezi návštěvami kadeřníka dobře starat.

Jaké produkty by v péči o zesvětlené vlasy neměly scházet?

Šampon a kondicionér – volíme idividuálně takovou kombinaci, abychom vlasům dodali chybějící protein a hydrataci, a aby byla péče vyvážená pro váš vlasový typ. 

Maska – u zesvětlovaných vlasů by neměla scházet. Zesvětlení se děje hluboko ve vlasu, a proto je potřeba vlasům pravidelně dodávat také hloubkovou péči. Masku doporučujeme používat častěji, každé 3.–4. mytí.

Vždy se poraďte s kadeřníkem. Často se stává, že jemnovlasé klientky sáhnou bez konzultace automaticky po po péči pro „zničené blond vlasy,“ ale ta je pro ně extrémně těžká a vlasy přepečuje a zatíží. U péče System Professional vybíráme nejčastěji kombinaci z řad Color Save, Repair, Hydrate nebo LuxeOil – kombinace však závisí na několika faktorech.

Termální ochrana – aby vlasy neslábly, nelámaly se a aby jim teplo neškodilo. Když své vlasy budete chránit před teplem, můžeme vám slíbit i delší výdrž tónování (přeliv nebo glossing, který přichází po aplikaci zesvětlovače) od kadeřníka.

Produkt pro rozčesávání – pokud se vám vlasy (vlivem narušení jejich struktury) hůře rozčesávají, přidejte do své rutiny bezoplachovou péči. Vlasy byste nikdy neměla rozčesávat silou, jinak je můžete nenávratně potrhat. Bezoplachová péče vlasy krásně „pohladí“ a dodá jim jemnost. Skvělým produktem je Bi-Phase kondicionér nebo sprej Quenching Mist.

Wella-Smooth-Thermal-Image-Hitzeschutz-Spray-51774_1

Thermal Image

97ad9eda-0d34-435e-8908-a68863359716-opt

Color Save Bi-phase Conditioner 

system-professional-h5-2

Hydrate Quenching Mist 

Mám zničené vlasy odbarvováním. Co teď?

Máte za sebou nešetrné zesvětlování, vlasy odbarvujete už několik let pořád dokola nebo jste o ně nikdy moc nepečovala a teď vás to dohnalo?

Nezoufejte. Poraďte se s šikovným kadeřníkem, jak k vlasům přistupovat šetrněji. Najděte společně cestu, jak vlasům ulevit. U melírovaných vlasů může být řešením třeba přechod k šetrnější metodě balayage nebo o vlasy spíše jen pečujte přelivy a tónovacími maskami. Zkuste další zesvětlování co nejvíce oddálit. Žádná estetická přání by neměla být na úkor kvality vlasů. Bohužel, žádné zesvětlování nelze vzít zpátky.

O vlasy se dobře starejte. Tentokrát už pravděpodobně nebude stačit základní sestava produktů, o kterých jsme psali výše. Poraďte se o výběru pečujících emulzí, sér nebo vyživujících mlíček do délek.

JPG_HighRes-System-Professional_Lipid-Booster_BTS_27_group

4 záchranáři pro vlasy narušené zesvětlováním

Lipid Booster je nejnovějším produktem zaměřeným na zesvětlované vlasy, které jsou na tom špatně s kvalitou. Přináší okamžitou hloubkovou péči, která narušené vlasy posilní. První výsledky poznáte hned po vyfoukání – vlasy budou na dotek pevnější. Díky pravidelnému používání se projeví výsledky dlouhodobé – menší lámavost vlasů, vyšší odolnost, plnost. Více se o tomto zázraku dozvíte tady.

U nás ve Spellu máme skvělé výsledky se sérem Alpha Energy. Nedáme na něj dopustit. S tímto produktem od nás většinou odchází nové klientky, které si k nám přišly vlasy zachránit. Ať už jsou zničeny nešetrným melírováním a odbarvováním, nebo třeba špatným zacházením při žehlení.

Skvělá je foukací pěna Repair Perfect Hair, která zase vlasy udělá na dotek silnější a pomůže je vyfoukat do plnějšího tvaru. Produkt navíc obsahuje i termální ochranu, a ta je nyní naprosté must have. Pokud jsou ale vaše vlasy opravdu velmi narušené, doporučujeme používat i Thermal Image.

Pro narušené a křehké délky zase můžeme doporučit krém Perfect Ends. Konečky s ním krásně rozmazlíte a opečujete.

489a67dd-bf87-4114-82ad-ca714b241274-opt

Alpha Energy

SYSTEM-PROFESSIONAL-Repair-Perfect-Hair_d-1

Perfect Hair

system-professional-cc63

Perfect Ends

Co pro zesvětlované vlasy dělat?

Vlasy rozčesávejte maximálně opatrně. Nikdy by to nemělo být na sílu, nikdy byste neměla vlasy česat rovnou od pěšinky dolů – postup je opačný: po malých úsecích od konečků nahoru. Pokud to nejde snadno a vlasy se cuchají, přidejte bezoplachovou péči.

Naučte se dobrou foukanou přes kartáč – vlas se hezky vyhladí, bude odolnější proti vnějším vlivům. Foukaná je posledním krokem, který vlas po umývání bezpečně uzavírá. Je potřeba a nelze ji nijak obejít. Prosíme, zapomeňte na kulmofén – ten je pro zesvětlované vlasy jistou cestou do pekel. U každé domácí foukané nesmí scházet termální ochrana.

Dopřejte si pravidelně hloubkovou regeneraci u kadeřníka. Masky, emulze, infuze a další kouzla jsou teď vaším nejlepším kamarádem. Naplánujte si u svého kadeřníka častější návštěvy, které budou jen a jen o péči.

Odložte žehličku a kulmu na lepší časy. Pokud jsou na tom vlasy špatně, neměla byste je zbytečně trápit teplem. Kulmování a žehlení by mělo být výjimečné, vždy o maximální o teplotě 185 °C.

Neničte vlasy mechanicky. Neutahujte vlasy v pevných culících a drdolech, nelámejte je kabelkou, nevystavujte je mrazu nebo sluníčku a dejte si pozor na dostatečnou letní péči.

9 tipů pod stromeček ze Spellu

JPG_HighRes-System-X_behind-the-scenes_008

Ještě u vás nemá Ježíšek hotovo a vy moc nevíte, co vymyslet? Pokud rádi dáváte pod stromeček dárky, které obdarovaný 100% využije, možná byste mohli dobře pořídit i u nás ve Spellu!

Při objednávce do pátku vám můžeme slíbit doručení do Vánoc, ale svou objednávku si můžete vyzvednout také u nás ve Spellu osobně. Otevřeno máme až do 23. prosince do 14:00.

Olej LuxeOil pro každou dlouhovlasou krásku

Kdybyste se u nás ve Spellu zeptali na zlatý grál v kadeřnické péči, vložili bychom vám do rukou přesně tento výjimečný olej! Asi nejoblíbenější produkt našich kadeřníků, klientek, ale i spousty žen, ktré nás znají jen online. V kouzelné lahvičce naleznete směs tří luxusních olejů – olej arganový, mandlový a jojobový. Dá se použít do mokrých vlasů před foukáním, ale i jako extra dávka výživy do masky na vlasy. Voní božsky a vlasy zanechá hebké a lesklé. Nezatěžuje. A jako bonus? Krabičku zabalíte raz dva!

Tónovací maska na vlasy Color Fresh Mask pro kamarádku, kolegyni, nebo ségru

Tónovací masky Color Fresh jsme vám poprvé ukázali loni před Vánoci – od té doby patří mezi jedny z nejoblíbenějších produktů, které u nás ve Spellu máme. Jsou skvělé pro blondýnky, aby mezi barveními byly spokojené se svým odstínem, ale i pro zrzky a brunetky. A pro ty nejodvážnější jsou tady i pestré barevné odstíny jako je růžová nebo modrá!

Když k masce přibalíte krásný vzkaz s myšlenkou „udělej si chvilku jen pro sebe“ – nemůžete šlápnout vedle. Tu totiž potřebuje jednou za čas každá z nás.

Kouzelný sprej No.Breaker pro každou, která touží po objemu a plnosti ve vlasech

Novinka letošního roku – sprej před foukáním No.Breaker! Je to tip, který sedne snad úplně každému. Jedná se o bezoplachový sprej, který do vlasů nastříkáte před foukanou. Je to pečující styling, který dokáže proniknout do vlasové kutikuly a obnovit jeho strukturu. Vlas zpevní a dodá mu objem. Ocení ho především ty, které mají vlasy lehce poškozené – ať už třeba vlivem používání tepelných nástrojů, nebo dlouhodobým barvením a zesvětlováním. Vlasy budou po vyfoukání pevnější, objemnější, na dotek budou hebké a krásně vyhlazené.

Kartáč s přírodníma štětinama pro každou, která chce svou foukanou posunout o level výš

Kartáč s přírodními štětinami od Y.S. Park je takové Ferrari mezi všemi kartáči. Je to kousek, který nezůstane v koupelně jen pár měsíců, ale vydrží několik let. Kombinace syntetických a přírodních štětin zajistí dokonalé uhlazení vlasové kutikuly. Vlas tak bude krásně lesklý a hladký. Pro univerzální řešení doporučujeme kartáč „želva“ – ten je skvělý na běžné pročesávání i na rychlou foukanou. Pro perfektní foukačku pak zvolte kulatý kartáč. Je dostupný hned ve 3 variantách – pro krátké účesy volte ten s nejmenším průměrem. Čím delší vlasy, tím větší průměr.

Roztomilé kousky od Tangle Teezer pro malé parádnice

Pokud hledáte dárek pro malou slečnu, můžete vybírat mezi hravějšími designy kartáčů od Tangle Teezer. Správné návyky v domácí péči o vlasy je důležité pěstovat už od malička – naučte svou malou slečnu vlasy správně rozčesávat, používat termální ochranu, vlásky spolu foukejte. Vybrat můžete také krásné gumičky – se třpytkama, v jemných barvách.

Čistá péče od Paul Mitchell – pro malou slečnu

Navážeme na předchozí bod – je důležité naučit malé slečny o své vlasy dobře pečovat už od mala. A pokud hledáte opravdu jemnou péči, sáhněte po Clean Beauty od Paul Mitchell! Maximálně čisté a účinné složení, krásná vůně, hravé obaly. Kromě šamponu a kondicionéru, což je úplný základ pro každé vlasy, máme nově i styling! Tam musíme vypíchnout především termální ochranu, která by neměla scházet u žádné foukané.

Šetrný šampon pro každého mužepro vašeho milého, bráchu, nebo taťku

I pánské vlasy potřebují dobrou a kvalitní péči. Zatočte konečně s lupama, které ho trápí, řekněte dost rychlému maštění vlasů. Zahoďte agresivní produkty z drogerie a zabalte pod stromeček kvalitní kousek, který vydrží na poličce při správném používání několik měsíců. Pokude je potřeba najít řešení na více problémů – mrkněte na náš článek o pánské péči. Najdte tam odpovědi!

Čištění vlasů Malibu C pro úplně každou ženu, která chce péči o vlasy posunout o level výš

Darujte pod stromeček odpočinek a příjemný čas u nás ve Spellu. Připravili jsme pro vás poukázku na ošetření Malibu C. To dokáže vlasy znovu restartovat, zbaví je nánosů nechtěných minerálů a chemických přísad. Vlasy tak budou plné energie, bez zatížení a budou působit zdravějším dojmem. Navíc budou dokonale připraveny k barvení nebo zesvětlování v salonu a ukážou své pravé vlastnosti a barvu. Díky odstranění nánosů minerálů, ale třeba i zbytků silikonů z kosmetiky (což je součástí celé čisticí kúry), dokážou maximálně přijímat kvalitní domácí produkty.

Úprava a barvení obočí ve Spell Brow pro každou, která si zaslouží péči a čas pro sebe

Přijďte spolu na obočí, nebo lashlifting do Spell Brow! Dáte si u nás spolu kávu, nebo třeba sklenku vína, popovídáte si a prostřídáte se v křesle našich kouzelnic přes krásné obočí – Jiřinky a Žanet. Krásné a přirozené obočí na několik týdnů bude už jen bonus navíc! Poukázku na úpravu a barvení obočí najdete tady!

Dárková poukázka na péči na míru pro každého, kdo si zaslouží to nejlepší přesně podle svých představ

Netroufáte si vybrat, co by mohlo sednout obdarované/mu nejlépe, nebo začínáte mít pocit, že to prostě nestíháte? Nevadí. Dárkovou poukázku s unikátním kódem pro nákup vám pošleme rovnou do e-mailu. Za pár kliknutí máte hotovo a my věříme, že obdarované/mu možnost vybrat si přesně to, co potřebuje, udělá radost!

Jak na aplikaci emulze a proč ji budete milovat?

PNG_HighRes-System-Professional_Key_Visual_Essential_Service-1-e1644750839601

Emulze – to je hloubková péče, která nabízí ještě o kus intenzivnější výsledky, než je tomu u běžné masky. Díky lehkému „šlehačkovému“ složení nezatíží ani velmi jemné vlasy.

Kdo si emulzi zamiluje?

Emulze jsou produktem, který je běžně používán v kadeřnictví při salonním ošetření. Máme však klientky, které mají vlasy prahnoucí po intenzivnější péči, a tak jsme tyto emulze zařadili u nás ve Spellu i k péči na doma. Doporučujeme je každému, kdo má vlasy narušené – ať už z důvodů chemického (barvení, zesvětlování, trvalá, …), mechanického (česání, žehlení, kulmování, …), nebo vnějšího narušení (sluneční záření, sůl, …).

Kterou si vybrat?

Luxe Oil: Ta pravá volba pro vlasy, které jsou jemné, schází jim pevnost a slábnou v délkách. Po ošetření budou vlasy pevnější a odolnější proti dalšímu narušení.

Repair: Pro vlasy oslabené melírováním, nebo jinou technikou zesvětlování. Intenzivní regenerace i pro jemnou strukturu vlasů.

Volumize: Vlasům dodá bohatý objem, nadzvedne vlasy už od kořínků. Na dotek budou vlasy pevnější.

Hydrate: Je skvělá pro přírodní vlasy, které jsou narušené teplem, nebo mechanicky. Dostatečná hydratace zabraňuje krepacení a elektrizování vlasů. Nezapomínejte, že hydratace je důležitá také pro vlasy barvené nebo zesvětlované.

Jako u celé péče System Professional je při výběru důležité vnímat také kontext ostatních vlasových produktů, které máte doma a pravidelně používáte. Pokud například máte kompletní řadu Repair, můžete u emulze dát přednost hydrataci. Jsou vaše vlasy jemné a milujete řadu Luxe Oil? Dopřejte svým vlasům jednou za čas péči zaměřenou čistě na objem. Kombinací je spousta, a tak se nestyďte napsat si o radu – na náš online chat na webu spell.cz, nebo třeba na náš Instagram! Rádi vám s rozhodováním pomůžeme.

produkt-f

L4E – LuxeOil Emulsion 50 ml

b13025bf-7502-4109-8b10-d8c964b5ce7f-opt

R4 – Repair Emulsion 50 ml

Návrh-bez-názvu-2

V4 – Volumize Emulsion 50 ml

6ac03743-220b-47ed-91d5-6a26ac99969f-opt

H4 – Hydrate Emulsion 50 ml

Jak na aplikaci doma?

Vlasy umyjte šamponem. Nádobku důkladně protřepejte, otočte dávkovačem dolů a aplikujte v pěti dílech přímo na ručníkem vysušené vlasy.

Vmasírujte do vlasů až do úplného vstřebání. Vlasy budou po chvíli poddajnější a dokážete je i lehce pročesat. Pokud to struktura vašich vlasů dovolí, vlasy pročesejte. Díky tomu produkt rovnoměrně zapracujete.

Nechte působit pět až deset minut a pak důkladně opláchněte. Dopřejte si na závěr poctivou foukanou přes plochý, nebo kulatý kartáč.

TIP ZE SPELLU:

Pro intenzivnější účinky přikryjte vlasy po aplikaci igelitovou čepicí a zahřívejte je rovnoměrně teplým vzduchem fénu. Poté opláchněte.

Jak často emulzi vlasům dopřát?

Ač to nevypadá, emulze má ještě silnější účinky než běžná maska. Proto byste to s jejím používáním neměli přehánět – stačí ji aplikovat jednou do měsíce. Jedno balení by vám mělo vystačit na dvě až tři kúry. 

Pozor – více není vždy více. Pokud byste to s používáním emulze přehnala, vlasy můžou být přepečované – mají sklony k výraznějšímu plihnutí, jsou zatížené.

4 důvody, proč se možná vaše vlasy mastí tak často

B74A9329-1

Víte, co je nejčastější dotaz, který dostáváme? „Moje vlasy se hrozně mastí, musím je mýt každý den…“ Zázračný produkt neexistuje, ale příčina nemusí být záhadou. Máme pro vás 4 nejčastější důvody, proč se tomu tak děje.

Používáte produkty, které zanáší nejen vlasy, ale i pokožku

Pokud jste ještě nečetla náš článek o tom, proč péče z drogerie není ideální volbou, doporučujeme to dohnat. Ve stručnosti – kosmetika z drogerie obsahuje látky, které se vodou z vlasů nesmyjí, na vlase se při dlouhodobém používání vrství a postupně ho obalují. Vlas pod nánosy slábne a těžkne. Stejně tak látky ulpívají na pokožce, a to je důvod pro zvýšenou produkci mazu. Látky totiž pokožku ucpávají a vysušují – a protože se pokožka snaží hydrataci přirozeně obnovit, tak začne produkovat ještě více mazu.

Jak z toho ven? Vyberte společně s kadeřníkem profesionální péči na míru. Základem je šampon, který vybíráme nejčastěji dle potřeb pokožky, a kondicionér, který nám zase krásně pečuje o délky. V základním balíčku by nikdy neměla scházet termální ochrana. Pro vlasy chemicky upravované (barvení, zesvětlování) a vlasy delší doporučujeme do pravidelné péče vždy zařadit i masku na vlasy.

Pokud do této základní sestavy investujete, nedělejte zbytečnou chybu – tou je zanechání nekvalitního stylingu ve vlasové rutině. Suché šampony, spreje, laky a tužidla z drogerie – všechny tyto produkty obsahují látky, které vlasy a pokožku zanáší stejným způsobem, jaký jsme popisovali výše.

Mám klientku Míšu, která ke mně chodí už několikátým rok. Během toho jsme spolu nastavily domácí péči na míru, kterou společně ladíme dle aktuálních potřeb. Za tu dobu se její vlasy úžasně proměnily, ale pořád nás trápilo jejich časté maštění. Až po několika návštěvách jsme společně přišly na to, kde je problém. Proč je její pokožka i při kvalitní domácí péči hodně mastivá a citlivá – všechny produkty měla od nás, ale nechala si svůj oblíbený suchý šampon z drogerie, který používala velmi často. Sice dokázal vlasy hezky odmastit, ale jeho složení bylo extrémně silné a pokožku velmi vysušovalo. O to více se mastila. Ze začarovaného kruhu jsme vyskočily, až když se Míša tohoto produktu vzdala a našly jsme společně kvalitní a šetrnou náhradu.

Simona, Spell

Pokud své vlasy toužíte od nánosů drogerie kvalitně očistit a udělat tak za nimi hrubou čáru, domluvte si v kadeřnickém salónu profesionální čištění vlasů. U nás ve Spellu pracujeme se značkou Malibu C a tuto službu doporučujeme všemi deseti. Vlasy budou krásně lesklé a plné energie.

Vynecháváte domácí foukanou

Foukání vlasů patří do základních návyků v péči o vlasy a pokožku. Pokud není pokožka vždy hned po umytí vysušena, zaděláváte si na obtíže. Vlhká pokožka je totiž skvělým prostředím pro zapaření, které vede k tvorbě plísní, lupů a také k vyšší produkci mazu.

Pokožka by měla být vysušena co nejrychleji po umytí. Doporučujeme vynechat dlouhé vysedávání s turbanem na vlasech. Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou a ani na dovolené nevynechávejte foukanou. Pokud nestíháte, vždy vlasy profoukněte alespoň u pokožky hlavy.

Jak se naučit domácí foukanou? Pokud si nevíte rady, mrkněte na náš jednoduchý návod a doporučení ve speciálním článku o foukané. Můžete si u nás také objednat online kurz foukané, kde vás naše kadeřnice naučí všechny triky a foukanou spolu zkusíte.

Vaše tělo je dehydratované

To, jak rychle se pokožka mastí, ovlivňuje mimo jiné i pitný režim – to koukáte, co? My jsme byli taky překvapeni, když jsme se tuhle informaci dozvěděli na školení od naší dvorní chemičky Hanky. Když málo pijeme, naše pokožka je vysušená a volá po hydrataci. Olalááá, tělo se ji snaží dodat opět vyšší produkcí mazu. Musíme se přiznat, že od té doby se nám ve Spellu zvýšila morálka pitného režimu jako nikdy! Dobrý pitný režim je důležitý nejen pro zdraví, ale také pro krásu! Tak hurá pro sklenici.

Do vlasů si hodně často saháte

Často si do vlasů saháte nebo milujete „škrabkání“ pokožky? Taky to milujeme! Bohužel se však může stát, že vaši pokožku nadměrně prokrvujete, a tím se opět aktivují mazové žlázy. Jednou za čas si takové rozmazlování samozřejmě dopřejte, pokud je to ale váš denní dvouhodinový program, zkuste to přehodnotit.

Ani jedno se vás netýká? Jsou tady další možnosti…

Je dost možné, že ani jeden z těchto faktorů se vás netýká. Každé tělo je jiné, ovlivňují ho také hormonální změny, jako je puberta, vysazení antikoncepce nebo těhotenství. Velký vliv na vás má také prostředí, ve kterém pracujete, časté sportování, nošení klobouku/kšiltovky nebo třeba i taková maličkost, jako je parné léto.

Jak často si mýt vlasy?

Klidně pokaždé, když to potřebují. Pokud je to potřeba každý den a vy máte doma kvalitní produkty vybrané vaší pokožce a vlasům na míru, není třeba se stresovat. Dopřejte si umývání vlasů bez starostí klidně každý den.

Pokud občas nestíháte, doporučujeme do vlasové rutiny přidat kvalitní suchý šampon. My milujeme tenhle od System Professional. Dá se použít dvěma způsoby – rovnou do čerstvě umytých vlasů jako stylingový sprej, který je krásně nadzvedne a dodá jim texturu, nebo až další den, když potřebujete vlasy osvěžit. Jeho složení je jemné a pokožku nevysušuje. A krásně voní!

Mohlo by se vám hodit!

Ionizační fén na vlasy – Parlux Alyon

798de8be-1c2c-4ad1-a0e2-bf3e4ee2460d-opt

BB65 – Suchý styling – Instant Reset 180 ml

Wella-Smooth-Thermal-Image-Hitzeschutz-Spray-51774_1

EIMI – Thermal Image 150 ml

Potřebujete se svými vlasy poradit? Jsme tu pro vás! Napište nám na náš Instagram nebo si s námi popovídejte v chatu, který najdete přímo na webu.

Jak uložit vlasy ke spánku

JPG_LowRes-System-X_behind-the-scenes_019-1

Usněte sladce! A ještě před tím se v koupelně postarejte nejen o tělo a pleť, ale také o vlasy. Máme pro vás pár tipů, jak je „uložit ke spánku“ co nejšetrněji.

Jak by měl večerní rituál v péči o vlasy vypadat?

Pokaždé vezměte do rukou kartáč a vlasy hezky jemně pročešte. Postupujte po částech od konečků až nahoru ke kořínkům vlasů. Díky tomuto postupu při rozčesávání vlasy zbytečně netrháte a případné zacuchané části srovnáte šetrněji. Dobrým kartáčem můžete z vlasů vyčesat „venkovní“ nánosy, třeba městský prach. Česání je také příjemnou masáží vlasové pokožky. Dopřejte jí lehké uvolnění a prokrvení.

Pozor – výjimku mají všechny kudrnaté krásky, které použily tužící styling pro definici vlny. Tyto vlasy nechte tak, jak jsou – česání by je zbytečně polámalo.

Pokud máte chuť vlasy po celém dni maličko odměnit, můžete do jejich konců aplikovat pár kapek oleje. Ten vlasy krásně vyhladí a opečuje, a navíc si můžete užít úžasnou vůni. My milujeme LuxeOil od System Professional ale to už dávno víte, že?

Můžete si jít lehnout s vlasy rozpuštěnými, ale pokud jsou delší a v noci vás jejich šimrání otravuje, můžete je svázat do volného copu. Ten by neměl nikde tahat nebo vlasy napínat. Do vlasů určitě nepatří kuchyňská nebo jiná velmi pevná gumička. Raději sáhněte po nějaké volnější (hedvábná, spirálová nebo jiná látková) a zbytečně ji neutahujte.

Čemu se před spánkem vyhnout?

Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou. Opravdu nikdy. Po každém umývání musí přijít okamžité vysušení pokožky a vlasů. Nechcete si zadělat na plísně, lupy a jiná trápení pokožky. Druhým důvodem je také to, že teprve teplo vlas po umývání dokonale uzavře – mokré vlasy jsou mnohem náchylnější k polámání a jinému poškození.

Vlasy na noc nenechávejte v drdolu nebo v utaženém culíku či copu. Převalováním je vlasové vlákno zbytečně namáháno a vlasová pokožka si také v noci zaslouží odpočinek.

Proč se vaše vlasy bez foukané neobjedou?

IMG_3617

Vlasy je potřeba foukat – vždy, a šetrně. Pravidelné foukání rovná se zdravá vlasová pokožka a zdravá pokožka znamená krásné vlasy. Tuhle rovnici nijak neoklamete.

Proč musíte vlasy foukat?

Když vlasy necháváte uschnout volně, vzniká u pokožky zbytečná vlhkost. Ta může způsobit nepříjemnosti jako jsou plísně, lupy nebo třeba vyšší tvorba mazu.

Po fénu byste měla sahat ihned po umytí vlasů – žádné dlouhé producírování v turbanu není žádoucí. Takové ty obrázky, kdy si dlouhonohá kráska lakuje nehty v turbanu? Vymažte je z hlavy a dejte svým vlasům prioritu.

Nikdy byste neměla chodit spát s mokrou hlavou. V tomto případě nejde „jen“ o pokožku hlavy, ale o celý vlas. Mokré vlasy jsou velmi křehké, hrozí tedy nejen jejich polámání, ale také zacuchání.

Co se s vlasem při foukání děje?

Tento příběh začíná už u umývání vlasů. Voda a šampon vlas otevírají – aby z něj mohly odejít nečistoty, kondicionér ho pak hezky zavírá. A o takové šikovné finální uzavření vlasu se pak postará také teplo – to vlas uzavře dokonale. Uzavřený vlas rovná se odolnější vlas. Proud vzduchu tedy dovírá šupinky vlasové kutikuly, tím se vlas vyhladí a bude lesklejší.

Na úhlu fénu extrémně záleží

Častou chybou při foukané je špatný úhel fénu na kartáč. Nikdy nepřikládejte hubici kolmo k vlasu nebo dokonce proti vlasu. Proč je to špatně? Opět k pohádce o vlasové kutikule – vlasové vlákno chceme uhladit a uzavřít, ne rozfoukávat a narušovat.

Vyberte si kvalitní fén

Možná si myslíte, že vám celý život říkali, že horký vzduch je pro vlasy zlo. Nemusí tomu tak být. Stačí si pořídit dva pomocníky – kvalitní fén a termální ochranu.

Fén Dyson, kartáč Y.S. Park pro rychlou foukanou, termální ochrana a bezoplachový kondicionér

Kvalitní fén by neměl vlasy pálit. Při výběru doporučujeme koukat na možnosti nastavení teploty a síly vzduchu. Pro pohodlnou foukanou doporučujeme volit fén s dostatečně dlouhým kabelem a příjemnou váhou. Ve Spellu milujeme fény značky Dyson. Tyto fény jsou úžasně lehké, šetrné a výkonné. Pokud koukáte po dostupnějším modelu, zkuste profesionální fény značky Wella Professionals, Parlux, GHD, nebo třeba Bio Ionic.

O fén se dobře starejte. Pokud je to možné, pravidelně čistěte filtr a jednou za čas zkontrolujte také to, zda se fén nepřepaluje. Jak poznat vhodnou teplotu? Ze vzdálenosti 20 cm foukejte na dlaň. Vydržíte to 10 vteřin? Pak se nemusíte bát, váš fén je v kondici.

Nezapomínejte na termální ochranu – nikdy

My ve Spellu milujeme termální ochranu Thermal Image od Wella Professionals, která se skládá ze dvou složek. Vodní složka vlas chrání před teplem a olejová část vlas perfektně vyhlazuje a dodává mu lesk. Thermal Image navíc lehce tuží, a tak vlas krásně podrží v požadovaném tvaru.

Obě složky je nutné promíchat tak, že produkt pořádně protřepete. Pak jej aplikujte do vlasů ze vzdálenosti asi 20 cm. Můžete tak ošetřit rovnou celé vlasy, ale pokud máte vlasy hustější, můžete ho používat vždy na konkrétní sekce během tepelné úpravy. Důležité je nezapomenout na žádnou část vlasů. Soustřeďte se také na spodní a zadní vlasy, které jsou často opomíjeny.

Thermal Image ve vlasech velmi rychle usychá. Pokud ho aplikujete do suchých vlasů a čeká vás žehlička nebo kulma, nejprve je profoukněte fénem. Nikdy byste neměla přikládat teplý nástroj na vlhké vlasy.

Jak vybrat kartáč na foukanou

Pokud s foukanou teprve začínáte a hledáte tu nejsnadnější cestu, doporučujeme sáhnout po plochém kartáči, který kombinuje přírodní a syntetické štětiny. U nás ve Spellu milujeme kartáč od Y.S. Park, kterému říkáme želva. Ten je báječný nejen pro běžné rozčesávání, ale díky průduchům také pro foukačku.


Pokud toužíte po foukané do objemu a vaše vlasy jsou jemnější, sáhněte po lehoučkém kulatém kartáči od GHD. Díky jeho tvaru vlasy krásně nadzvednete už od kořínků a je lehoučký na manipulaci. Tento kulatý kartáč je také super pro trénink prvních foukaček, vlasy po něm budou hezky klouzat.

Kulatý kartáč, který kombinuje přírodní a syntetické štětiny od Y.S. Park je takové Ferrari mezi kulatými kartáči. Je to kousek, který milují profesionálové po celém světě, kartáč který vám na domácí foukanou vydrží dlouhé roky. Je úžasný pro husté a nepoddajné vlasy, které potřebují vyhladit, nebo pro ty, co chtějí svou foukanou posunout na tu nejvyšší úroveň.

Co se týče průměru kulatého kartáče, ten volíme podle délky vlasů. Ty nejmenší si zamilují krátké vlasy, střední průměr je určený pro polodlouhé vlasy, ty největší jsou pak pro dlouhovlásky.

Seznamte se: Lipid Booster, zachránce pro poškozené vlasy

JPG_HighRes-System-Professional_Lipid-Booster_BTS_25_group

Máme novinku, na kterou jsme se už dlouho těšili. Poprvé jsme tuhle lahvičku dostali do rukou před několika měsíci na školení značky System Professional. Když jsme si ji pak odnesli k nám do Spellu na další testování, získala si nás definitivně. Lipid Booster je totiž skvělou hloubkově vyživující péči, která dokáže i narušené vlasy dostat do úžasné formy. Máme radost, že vám ji konečně můžeme představit!

Možná k nám do Spellu chodíte pravidelně na hloubkové regenerace a ten příjemný pocit po ošetření dobře znáte – vlasy jsou krásně šťavnaté, pružné, pevné. A právě výjimečné pocity z vlasů se značka System Professional snaží přenést i k vám domů, abyste je mohla zažívat častěji a hlavně – třeba i ve chvílích, kdy není času nazbyt.

Lahvička Lipid Booster totiž spojuje dvě nejpokročilejší technologie – technologii LipidCode, která obnovuje lipidovou bariéru vně vlasu a technologii Wellaplex, která se podílí na tvorbě nových vazeb uvnitř vlasu. Výsledkem jsou dokonale hladké, silné a proti poškození odolné vlasy.

Jaké vlasy si Lipid Booster zamilují?

Nejvíce ho ocení vlasy, které jsou narušené, porézní, a to zejména vlivem pravidelného zesvětlování. Na struktuře nezáleží – božsky, a přitom bez zatížení opečuje vlasy jemné, normální i hrubé. Z naší zkušenosti musíme říct, že úžasné výsledky vykouzlí také u vlasů vlnitých a kudrnatých. I když je produkt určený především na zesvětlované vlasy, velmi se nám osvědčil také u vlasů narušených vnějšími vlivy, nebo třeba tepelnou úpravou.

Jak na aplikaci produktu doma?

Nejprve si vlasy umyjte svým oblíbeným šamponem a ošetřete je důkladně kondicionérem. Poté vlasy vysušte lehce ručníkem, lahvičku důkladně protřepejte a rovnoměrně aplikujte 10-12 pumpnutí vlasů. Jsou-li vaše vlasy slabší a jemné, doporučujeme snížit aplikované množství na polovinu. Sprej aplikujte vždy pouze do délek a konečků. Neoplachujte. Vlasy šetrně pročesejte, použijte termální ochranu, vyfoukejte a finálně upravte, jak jste zvyklí.

Jak často Lipid Booster používat?

Pro dosažení co možná nejlepších výsledků používejte 1x týdně.

Jak dobře pečovat o zesvětlované vlasy?

Před každým zesvětlováním by měla přicházet diskuse s kadeřníkem nad tím, co to udělá s kvalitou vlasů, a jak je potřeba o ně doma pečovat. Co blond vlasy potřebují, aby si udržely co nejlepší kondici, krásný odstín a hlavně, aby byly pevné a chráněné před vnějšími vlivy? Co je minimum, co pro ně musíte dělat a čemu se vyhýbat? Začtěte se do článku tady!

Pokud nevíte, jak dobře o své vlasy pečovat, nebo jak sestavit vhodnou domácí rutinu, napište nám na náš online chat, který najdete na našem e-shopu. Jsme online každý pracovní den od 9 do 17! Rádi vám s vaší domácí péčí poradíme.

Vlasová rutina s Annou Teresou

B74A1474-1-2

V dalším díle našeho povídání “Vlasová rutina s..” nahlédneme domů k naší klientce  Anně Terese, kterou můžete znát z úspěšného projektu Atelier Monday, skrz který nás Anna a její kolegové pravidelně zásobují těmi nejnovějšími trendy ze světa interiérového designu. Ve Spellu se o její krásnou hřívu staráme již od roku 2019. A co nám o sobě tato elegantní žena prozradila? Jaká vlasová rutina jí vyhovuje, co má na svých vlasech nejraději a jak vypadá její ideální odpočinek? 

Co je pro vás při výběru kadeřníka důležité? 

A: Samozřejmě hezký střih. Kromě toho je pro mě ale důležitá i atmosféra samotného místa. Od úsměvu kadeřnic a milé recepce až po (ehm) interiér. Člověk v kadeřnictví přeci jen tráví poměrně dlouhou dobu a chce odcházet nově a pozitivně nabitý. Návštěvu kadeřnictví vnímám jako čas vyhrazený pro mě, který si chci užít na maximum.

Jak jste objevila Spell? 

A: Přes kolegyni a kamarádku. Obě dvě mi řekly o Spellu zhruba ve stejný čas, a tak jsem si řekla, že to zkusím.

Umývat si vlasy před spaním, nebo raději ráno? 

A: Snažím se mýt si vlasy nejčastěji ráno, protože se tak donutím si je i hezky vyfoukat. Když mi to vyjde, cítím se celý den mnohem lépe. Je to maličkost, ale mně to přidá kousek sebevědomí do všeho, co ten den dělám.

Nejoblíbenější produkt na vlasy, který používáte? 

A: Určitě olej! Pokud bych měla mít jeden jediný produkt, byl by to kvalitní olej, který vlasy vyživí a ochrání. Miluji ho, “promine mi” totiž i to, když odfláknu mytí nebo před foukáním zapomenu použít ochranný sprej – ale to tady asi nesmím říct, že? (smích)

B74A1057-2-1

Jak nejraději své vlasy upravujete? 

A: Fénem. Umět si vyfoukat vlasy je celkem oříšek – držet fén, hřeben, koordinovat prameny vlasů a ještě si u toho nezamotat a nevykloubit ruce,  považuji rozhodně za nedostatečně oceňovaný skill! Když mám čas, ráda sáhnu také po kulmě a vlasy lehce navlním.

Máte za sebou nějaký vlasový přešlap, například během dospívání nebo nějakou nepovedenou akci u kadeřníka? 

A: V tomto jako jediném jsem během dospívání asi nerebelovala. Jen před pár lety jsem si nechala zesvětlit vlasy. Líbilo se mi to, ale za ty zničené konce mi to asi nestálo. 

Co máte na svých vlasech nejraději? 

A: Asi, že jich mám hodně. Je to takový love – hate vztah. Když si je foukám, tak nadávám, jak dlouho to celé trvá, ale když je hotovo, tak mě výsledný objem baví.

Je něco, co byste ráda na svých vlasech změnila / zkusila? 

A: Upřímně asi ne. Jsem spokojená. Párkrát jsem si říkala, jaké by bylo být blondýnkou, ale to si asi nechám na příští život. Blondýnkami jsem tak se alespoň obklopila v osobním a pracovním životě. 

Komentář kadeřnice Adély: 

Anna do Spellu začala chodit koncem července 2019, kdy měla velmi nešetrně zesvětlené vlasy. Začali jsme tónováním do studené hnědé. Postupem času zesvětlená část odrostla, a tak má Anna nyní už zpět své přírodní nebarvené vlasy. Anny vlasy bych charakterizovala jako velmi silné, husté s tendencí se krepatit. Nyní vlasy jednou za 4 měsíce stříháme, podle jejich kvality a aktuálních potřeb. Jednou za půl roku pak vlasům dopřáváme hloubkovou regeneraci skládající se z masky Smoothen a ampulky Hydrate.

Pro domácí péči jsem zvolila kombinaci šamponu z řady Hydrate, kondicionéru z řady Smoothen a pro každé 3-4 mytí masku opět z řady Hydrate. Tento šampon jsem zvolila, abychom předešli suchosti, ke které mají vlasy Anny sklony. Kondicionér Smoothen zase pomáhá vlasy vyhladit, zabraňuje jejich krepacení a dělá je poddajnější.

B74A1024-1

Pro péči po umytí jsme společně naposledy vybraly Anti Frizz Leave-in. Jedná se o dokonalý produkt právě pro tento typ vlasů. Dodá vlasu potřebnou hebkost a následné foukání tak bude o 100 % jednodušší. Vlas bude krásně vyhlazený a můžeme se tak vyhnout například použití žehličky.

Snad žádné mé klientce doma neschází termální ochrana – bez té nemůžou být žádné vlasy v dobré kondici. Pro Anny vlasy je ideální také olej, který dokáže krásně vyhladit vlasy po foukané či navlnění délek.

Pomůžete nám představit vaši práci? Jak byste ji popsala? 

A: Když jsem před dvěma lety potkala jednu super holku, sekla jsem s prací v Mnichově a založila s ní interiérový ateliér. Bylo to absolutně spontánní rozhodnutí, tehdy jsem dala čistě na svůj pocit. Teď jsou ateliéru dva roky a já jsem přesvědčená, že to bylo nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělala.

S Terkou nám totiž na českém trhu chyběla služba, která pomůže vytvořit pocit útulného domova každému. Kdy přesně předem víte, jaká bude cena za poskytované služby, a co dostanete. Proto jsme vytvořily online interiérový ateliér s týmem zkušených designérek, které našim klientům pomáhají vytvářet osobité, estetické a praktické domovy. Nyní tvoříme jak online soukromé projekty, tak projekty, které vyžadují naší osobní realizaci. Jedním z takových projektů je například  Beloved Store v Anglické ulici.

A jak bych popsala svou práci? Někdy mám pocit, že sedím na deseti židlích najednou. Když s designérkami zrovna nekonzultuji jednotlivé interiérové návrhy, tak přemýšlím o nových design projektech, o tom, kam se náš ateliér může vyvinout  nebo jak věci zlepšovat. V srdci jsem absolutní design-geek, který osciluje do businessu. Zvláštní mix! 

Když byste mohla předat nějaké “univerzální” interiérové doporučení, co by to bylo? 

A: Dejte na svůj pocit! Pozorujte, v čem je vám dobře a co se vám líbí. Je to nová kavárna na Vinohradech? Nebo hotel, kde jste strávili léto? Díky jakým prvkům  jste se na daných místech cítili dobře? Pozorujte se a zkoušejte tyto věci zakomponovat do svého domova. Třeba to bude absolutní trendy kousek, ale  třeba taky ne  – a i to je v pořádku. Nebo skočte na konzultaci s jednou z našich designérek! 

Kde ráda pro svou práci čerpáte inspiraci? 

A: Zejména v zahraničí nebo z knih. Miluji cestovat a nacházet zajímavá designová místa. Malé boutique hotely, kavárny, muzea, concept story… To je moje. Proto mám nejraději Amsterdam, kde jsou velká okna a málo stínění. Vidím tak přímo do domovů pravých Nizozemců. To je pro mě autentická inspirace.

Jaké zákoutí vašeho domova máte nejraději? 

A: Rozhodně náš jídelní stůl. Navrhly jsme ho ve spolupráci s naším šikovným truhlářem. Výsledný mix elegantního kamene a přírodního dřeva je dechberoucí. Aktuálně putuje i do našich dalších projektů, takže se těším, že bude dělat radost i ostatním. 

Jak nejraději odpočíváte? 

A: Cestováním.

Co vám teď dělá největší radost? 

A: Baví mě lidem otevírat cestu i k odlišným řešením, než která běžně vidí kolem sebe. Když se pak celý projekt podaří dotáhnout, klienti jsou spokojeni a žije se jim v interiéru dobře –  to je pro mě nejvíc. A taky mi aktuálně dělá radost náš tým. Je nás už 7 a moc mě baví dynamika a různorodost jednotlivých povah. Každý přináší něco jiného a speciálního. 

Annin projekt Atelier Monday, který se věnuje návrhům a interiérům na míru najdete na Instagramu nebo na jejich webových stránkách. Pro inspiraci na každý den musíme rozhodně doporučit také osobní instagram Anny, kde najdete střípky z cestování, její práce i úžasného osobního stylu, který prostě milujeme!

Letní péče o vlasy – jak na ni?

Energie_288

Snad i letos nás čeká opalování, koupání a možná i cesty k oceánu – ale i během léta v Česku je na místě myslet na letní péči. Nejen naše pokožka totiž potřebuje chránit před sluníčkem – i vlasy si během teplých měsíců zaslouží kousek pozornosti navíc. Není to jen UV záření, velkou roli hraje také sůl, chlorovaná voda či vítr. Struktura vlasů může být snadno narušená, ty pak ztrácí hydrataci a kvalita proteinových struktur jde dolů. 

Co se s vlasy během letních měsíců děje? 

Sluneční záření rozkládá vlasové pigmenty (melanin), a právě proto během letních měsíců přírodní vlasy lehce světlají, barvené se rychleji šisují. UV záření narušuje také proteinové struktury, to vede k oslabení vlasové kutikuly. 

Chlór z vlasů odstraňuje lipidy, vlasy ztrácí lesk a pružnost, a to zas vede k vyšší náchylnosti k mechanickému narušení a k roztřepeným konečkům. Vlasy jsou matné, suché a hrubé na dotyk. 

Slaná voda vlasy vysouší. Všichni známe ten pocit na kůži – to stejné se děje i s vlasy. Její osmotické vlastnosti vytahují z vlasů hydratační složky, takže se vlas stává porézní a suchý. Obtížné rozčesávání a zacuchávání je tady.

4 pravidla péče o vlasy během léta 

Nevystavujte je zbytečně přímému slunečnímu záření. Klobouk, šátek, volný cop. Na tuto ochranu nemyslete pouze u moře. Patří také do rozpáleného města nebo na hory.

Nenechávejte ve vašich vlasech působit chlór či sůl déle, než je nutné. Sprcha po koupání je nejlepší záchrana. Nezapomínejte si na lehátko přibalit také UV ochranu pro vlasy.

Zbytečně vlasy nenamáhejte – žehlení a kulmování doporučujeme nechat na méně náročné období. V žádném případě nepodceňujte termální ochranu při foukání. Dejte si pozor na jemné rozčesávání (začněte hezky u konečků a postupujte nahoru), nestahujte vlasy do nešetrných a pevných drdolů či culíků, gumičku sundávejte vždy jemně a s láskou.

Doplňte svou běžnou péči o vlasy o letní kosmetiku, která vlasy vyčistí od nánosů soli, chlóru i opalovacích krémů a olejů. Důležité je myslet také na následnou kvalitní výživu a regeneraci – pečující kondicionér je absolutní základ. Báječnou službu dělají také spreje a krémy na ochranu vlasů před UV zářením – patří do vlasů se stejnou pravidelností jako ochranné krémy na kůži. Před sluněním, během pobytu na sluníčku i po koupání.

Jak na čištění a regeneraci vlasů během léta?

Po speciálním letním šamponu doporučujeme sáhnout pokud se chystáte k moři, kde jsou vlasy vystavené soli, nebo k bazénu, kde je může oslabovat chlór. Šampon ze solární řady doporučujeme také těm, kteří hodně sportují, nebo pravidelně používají opalovací krémy a oleje. Šampon je velmi silně čistící a z vlasů stáhne všechny tyto nečistoty a zanechá vlasové vlákno čisté a nezatížené.

Tip: Vlasy byste měla během dovolené umývat čistícím šamponem pokaždé, když mají za sebou ten den koupání ve slané nebo chlorované vodě. Nezapomínejte však vlasy pravidelně oplachovat už během dne – sprcha se sladkou vodou je váš nejlepší kamarád!

Když vlasy důkladně čistíme (vlasová kutikula se otevírá, aby mohly nečistoty odejít), je vždy potřeba dodat i následnou bohatou výživu, která vlasové vlákno opět uzavře. Přivítejte kondicionér! Ten z letní řady voní božsky a vlasy po něm budou zase krásně měkké, lesklé a plné života. A přesně to během léta potřebují.

Tip: Pokud jsou vaše vlasy hodně narušené, dlouhodobě je zesvětlujete, máte problémy s rozčesáváním, nebo jste u moře na déle – přidejte do kondicionéru jedno dvě pumpnutí oleje Solar. Vlasy důkladně opláchněte.

Letní šampon a kondicionér

5f39d4d6-f7d1-4041-a2b0-e91880e8c60a-opt

Hair & Body Shampoo

2433a08e-cc0e-4f99-adef-2a825b826fd6-opt

Hydro-repair Cream

A jak chránit vlasy před UV zářením?

Must have pro letní péči bez kterého se neobejdou žádné vlasy? UV ochrana! Nejen naši pleť a pokožku je důležité chránit před vlivy slunečního záření. Stejnou péči si totiž zaslouží i vlasy!

UV ochrana

3a9c4fd4-65a3-4dbd-8fab-1a4498e2cef2-opt

Helio Spray

cfbdbef9-f6bf-4f77-812d-3bdd733fb22d-opt

Sealing Cream

2584b1ff-6904-40f3-bb43-5f0cd98b7a2a-opt

Sun Oil

Helio Spray sprej je vhodný pro všechny typy vlasů při vystavení sluníčku. Je voděodolný, lehký a má nemastné složení. Zabraňuje poškození vlasů, blednutí barvy a ztrátě hydratace.

Jak ho používat? Produkt používejte před každým sluněním a jeho aplikaci opakujte několikrát během dne. Tento sprej je možné nanést také do vlasové pokožky. Neopalachujte.

Sealing Cream je skvělou variantou UV ochrany pro vlasy s hrubší strukturou, které mají problémy s rozčesáváním a vlivem slunce a letního koupání je trápí krepatění a dehydratace. Krém poskytuje hloubkovou výživu, která chrání vlasy před UV zářením a negativními účinky slané a chlorované vody.

Jak ho používat? Krém nanášejte do vlasů před i během slunění. Aplikaci je potřeba zopakovat po koupání. Lze použít také jako stylingový krém pro krepaté vlasy.

Sun Oil je náš velký oblíbenec! Tento olej dodává vlasům během slunění hebkost a měkkost. UV filtry v kombinaci se směsí olejů vlasy krásně chrání a ošetřují.

Jak ho používat? Tento olej můžete použít různými způsoby. Používejte jej do délek během slunění pro ochranu před sluníčkem, nebo ho smíchejte s kondicionérem jako extra dávku regenerace při umývání vlasů. Malé množství můžete také aplikovat do vlasů během foukání pro dodání jemnosti a lesku.

Pro maminku: 5 tipů ze Spellu ke dni matek

B74A4442

Maminky si zaslouží nejen všechnu lásku světa, ale také pořádné rozmazlování. Jsou to právě ony, které se vždy nejvíce odbývají – a (nejen) den maminek je skvělou příležitostí dopřát jim pocit výjimečnosti. Máme pro vás 5 tipů na krásné překvapení!

Zabalte jako dárek luxusní vlasový olej

Milujeme ho my, kadeřníci, ale i vy – naše klientky a zákaznice z e-shopu. Olej do vlasů LuxeOil je našim bestsellerem, který si vždy zamilují i ti, kteří vlasovým olejům příliš nefandí. Lehká konzistence, která vlasy nezatíží, ale účinné složení, které vlasy vyhladí k dokonalosti. A ta vůně? Okouzlí i vaši maminku.

Darujte kvalitní kartáč na vlasy

Možná to byla právě vaše maminka, od koho jste okoukala foukání vlasů. Co takhle jí věnovat skutečně kvalitní kartáč na foukanou, který nemá konkurenci. Y.S. Park je značka profesionálních japonských kartáčů, se kterými foukají kadeřníci po celém světě! Krásné a pevné dřevěné tělo, kombinace přírodních a syntetických štětin, nadčasový design. Ať už vaše maminka dlouhé roky fouká přes kulatý, nebo plochý typ kartáče, upgrade ke značce Y.S. Park bude znát! S radostí vám pomůžeme vybrat ten pravý – stačí napsat na náš online chat, který najdete přímo na e-shopu.

Vyměňte starý fén za profesionálního pomocníka

Fén má doma asi každá žena, ale dost často má jeden model už několik let a dost možná je třeba bez hubice, která je pro šetrné foukání naprosto zásadní, nebo se za ty roky už velmi přepaluje. Což takhle mamince pořídit nového parťáka pro foukačku od značky Parlux? Tyto fény jsou lehké, výkonné, mají regulaci rychlosi i teploty, úzkou hubici pro vyhlazení vlasu a dá se k nim dokoupit také difuzér. Za nás jasná volba – v poměru cena vs. výko to za Spell vyhrává.

Udělejte si spolu beauty odpoledne ve Spell Brow!

Upravené obočí je pro vás možná samozřejmostí, ale je dost možné, že vaše maminka o této službě ještě neslyšela. Objednejte sebe i maminku na úpravu a barvení obočí k nám do Spell Brow! Stačí naplánovat termín, který na sebe navazuje a spojte to rovnou s příjemným společným časem nad dobrou kávou, nebo třeba skleničkou bublinek.

Dárkovou poukázku vám rádi vypíšeme na naší recepci, nebo ji můžete objednat elektronicky tady. Chcete se rovnou objednat? Zavolejte nám a mrkneme na ideální termín pro vás dvě.

Dopřejte jí hloubkovou regeneraci a božskou foukanou

Pošlete k nám maminku odpočívat! Objednejte ji na vlasovou regeneraci, kterou kadeřník vybere na míru potřebám konkrétních vlasů. Ať už jsou vlasy barvené, přírodní, nebo třeba zesvětlované – odcházet budou úžasně opečované a vyfoukané. K tomu všemu vaši maminku rozmazlíme příjemnou masáží hlavy, ale i dobrotami z naší kavárny – ať už dobrou výběrovou kávou, nebo hříšně dobrým dortíkem. Přehled našich hloubkových regenerací najdete tady. Termín můžete objednat rovnou na naší recepci, stačí zatelefonovat.

Přejeme, ať se u vás Den maminek vydaří! 🌸

Meet the team I Adéla

B74A7268

Spell není jen místem, kde se dějí kouzla na přání. Spell tvoří hlavně lidi. A právě proto jsme pro vás připravili sérii „Meet the team“, ve které vám chceme blíže představit náš tým. Jako první jsme vybrali Adélu, naši kadeřnici, které neřekneme jinak než „Áďa“ nebo „Adélka“ – seznamte se!

Jaké je první slovo, které tě napadne, když se řekne Spell?

„Preciznost.“

Vzpomeneš si, jaká byla tvoje cesta do Spellu?

„Barču (pozn.zakladatelka Spellu) jsem sledovala už od mých začátků na kadeřnické škole, kde jsem hned od začátku pracovala se značkou Wella Professionals. Tenkrát jsem ji objevila přes oficiální web, protože Barča byla tenkrát ještě trenérkou pro tuto značku. Uplynul nějaký čas – a já si pamatuju i přesné datum – bylo to 28. ledna 2018, kdy jsem uviděla na Instagramu Barči příspěvek, že hledá do vznikajícího Spellu tým. Sebrala jsem všechnu odvahu, co jsem měla a na příspěvek jsem odepsala. Do 5 minut přišla odpověď, potkaly jsem se osobně a do týdne jsem začínala ve Spellu.“

Čím sis přála být „až budeš velká“ jako dítě?

„Jako malá jsem chtěla být pekařkou nebo cukrářkou. Nakonec to dopadlo celé úplně jinak, ale když mám volno, ráda něco dobrého upeču.“

A co dobrého nám určitě brzy upečeš?

„No rozhodně zase Focacciu – ta vám minule moc chutnala! Nebo povidlové buchty.“

Kde ráda čerpáš inspiraci pro svou kadečnickou práci?

„Aktuálně je mou velkou inspirací kadeřnice Laila Petterson, která žije v Norsku. Její Instagram je nekonečná inspirace – doporučuju, mrkněte! Velkou kadeřnickou ikonou je mi ale i naše Baru. Jsem ráda, že jí můžu koukat pod ruce.“

Co máš na své práci nejraději? 

„Na své práci mám ráda hlavně tu kreativní stránku. Dělat vlasy je pro mě prostě vášeň, něco co mě neskutečně baví a není nikdy stejné. Každý den je jiný, ale vždy je to něco výjimečného.“


A co o Adéle říká naše šéfová?

Bez Ádi by by Spell nebyl Spellem a od prvního dne jsem věděla, že je to člověk, kterého chci v týmu. Je vždy dobře naladěná, neuvěřitelně pracovitá a má pevnou vůli. Vážím si toho, jak se neustále chce vzdělávat a posouvat, i toho, že se na ni můžu vždy spolehnout. Je skvělý kadeřník a dobrý člověk.

Barbora, zakladatelka Spellu

Zkusila jsi někdy na svých vlasech něco bláznivého? Co to bylo?

„Tak to bude asi období, kdy jsem měla tříbarevné vlasy. Podbarvené byly na černo, středy jsem měla hnědé a u odrostu byl jakýsi pokus o blond. No vypadalo to úžasně! (smích) Nakonec z toho vzniklo šílené ombré, které vypadalo jako kdyby mi někdo vlasy namočil do bílé barvy.“

Co tě aktuálně kadeřnicky nejvíce baví?

„Kdybych měla zmínit nějaký typ střihů, pak to budou aktuálně střihy pánské. Když mám v křesle muže, je to většinou pro mě relax – člověk se musí hodně soustředit, být pečlivý. A moje hlava si toho docela dobře odpočine. Kdybych měla zmínit něco z barvících technik, pak to budou dlouhodobě teplé a červené odstíny.“

Jaký produkt je tvůj největší oblíbenec?

„Já mám svojí top trojku. Tím, že mám hodně ráda úpravu do vlasů klientek do vln, tak se neobejdu nikdy bez termální ochrany Thermal Image, bez pečujícího mlíčka Perfect Ends pro dokonalé vyhlazení konečků a pak to bude sprej Chrono Control. Ten vlny krásně zafixuje, ale zachová jim vzdušnost a přirozený vzhled.“

Jak teď nejraději trávíš volné chvíle?

„Když mám volno, jsem nejraději s rodinou a přítelem. Když mám ale čas jen a jen pro sebe, tak si ráda zacvičím jógu.“

Jaká písnička ti udělá radost, když se ozve z reproduktoru v salonu?

„Žal se odkládá od Jirky Korna – to je taková naše Spell srdckovka z výletu na Moravu, kde jsme byli společně jedno léto. Když se rozezní, všem nám cuknou koutky. Moc ráda mám i Dua Lipu.“

Čím si během dne v práci dobíjíš nejraději energii?

„Chailatté z naší kavárny je moje záchrana. I když často dojde i na flatwhite, nebo na Red Velvet dort.“

Look of the Month | FFaasshhiioonn

_IK_9446

Ve spolupráci se Studiem Wella Praha naše Barbora vytvořila nejnovější #LookOfTheMonth pro FFaasshhiioonn! Hlavní inspirací pro tuto proměnu bylo jaro! Teplé, delší a prosluněné dny, kdy máte chuť zkusit něco nového.

Jakou techniku barvení zvolit, když vaše šediny vyžadují 100% krytí a zároveň chcete dát sbohem ostrým přechodům a výraznému odrostu? Technika Mirror Lights je vhodná pro všechny ženy, které chtějí, aby odrost byl přirozenou součástí jejich vlasů a dokáží ji vynést na světlo s patřičnou hrdostí.

Vysněná modelka v křesle

Když byla naše Barbora k projektu oslovená, zmínila, že by ráda spolupracovala s modelkou, která má šediny a chce z nich udělat svou přednost. To, že se ke spolupráci nakonec podařilo získat modelku Míšu, bylo splnění jednoho velkého snu. A byla to nejen kadeřnická radost, ale především lidská. „Míša Křivánková je asi tou nejmilejší modelkou, se kterou jsem za svou kariéru měla možnost spolupracovat. Je nejen nádherná, ale také neuvěřitelně inspirativní. Čas s ní v mém křesle byl jako za odměnu,“ říká Barbora.

Prosvětlení a tónování vlasů u nás ve Spellu

„Vlasové délky jsem prosvětlila metodou foilayage, která je vhodná právě pro vlasy, které jsou již šedé. Následně jsem délky tónovala střídáním odstínů Koleston 10/95 a 10/96. Díky tomu jsou kontury kolem obličeje jemnější a došlo také k oživení světlého přechodu v délkách,“ vysvětluje Barbora.

Základem je dokonalá foukaná

„Ve Spellu jsem si pak vlasy předpřipravila na finální styling, který probíhal až v ateliéru. Do mokrých vlasů jsem použila pěnu Aerohold, která vlasům dodala potřebnou pevnost. Dále jsem sáhla po stylingovém spreji No.Breaker, který je vhodný pro zesvětlované vlasy – díky němu jsou vlasy nejen krásně opečované, ale i na omak pocítíte rozdíl. Pak už jen náš milovaný LuxeOil olejový elixír do délek, aby byly vlasy krásně lesklé a hebké.“

Finální styling v ateliéru

„Pro zvolený finální look bylo potřeba sáhnout po trojkulmě a samozřejmě také po termální ochraně. Jako vždy mi dělal společnost sprej Thermal Image, který jsem rovnoměrně nanesla do vlasů. Pro dodání objemu jsem sáhla po spreji Dry Me, který je skvělý pro dodání objemu a podpořil mi ve vlasech pevnost.“

„Jakmile byly vlasy nakulmované, pravidelnost jsem rozbila prsty a hřebenem. Díky tomu působily vzdušně a byly skvěle připraveny pro tvarování do finálního looku.

Nejdříve jsem vlasy natočila do ruliček a poté pravidelnost narušila vytažením několika pramínků. Pitenkami jsem si vlasy přichytila a vlasy zafixovala. Tam, kde jsem potřebovala ještě přidat na objemu, sáhla jsem po mini krepovačce a lehkém přitupírování. V konturách obličeje jsem vlásky ještě jemně ohladila s kapkou oleje promnutým mezi prsty.“

Tip na závěr:

„Chcete objem, co opravdu vydrží? Docílíte jej pomocí mini krepovačky. Vyhněte se konturám obličeje a pěšince, kde by byly krepy viditelné, jinak stačí vždy jednou či dvakrát stisknout krepovačku. Díky tomu vznikne objem, který drží až do příštího mytí. Při tomto použití krepovačky vlasům nehrozí poškození, jelikož krepujete vždy nové odrosty, tedy nekrepujete stejný úsek vlasů. Krepem vytvořený objem můžete podpořit suchým stylingem. Ideální jak pro speciální události, tak na každodenní nošení.“

O projektu Look of the Month

Studio Wella Praha spojilo své síly s FFAASSHHIIOONN, týmem vizionářů, kteří mají zápal a velký cit pro módu a styl. Dohromady vznikla série několika proměn, ať už jde o vlasy, make-up, styl oblékání či manikúru. Vše muselo jít ruku v ruce a být vyladěno do posledního detailu. Každý měsíc tak společně odhalíme look měsíce: Look of the Month

Modelka: Michaela Křivánková 

Make-up: Hristina Georgievska 

Hair: Barbora Bajerová

Styling: Lenka Kermes & Josefína Joštová 

Video : Benjamin Buttler & Anastasia Shanti 

Art direction: Ivona Petružálková 

Studio: Cash Only 

Vytvořeno ve spolupráci se Studiem SPELL Praha.

Vlasová rutina s Barborou B.

B74A5361-1

Nahlédněte během roku 2022 spolu s námi do koupelen našeho týmu, ale i našich klientek a tváří Spellu. Připravili jsme si pro vás projekt “Vlasová rutina s…,” ve kterém vám ukážeme, jak se o své vlasy starají jiné ženy. Ať už jsou Vaše vlasy přírodní, barvené nebo zesvětlované, rovné nebo kudrnaté, krátké nebo dlouhé, věříme, že dokážeme předat kousek každé z vás.

A kdo nás pozval domů jako první? Kdo jiný než Baru, majitelka našeho salonu. Kadeřnice, máma Spellu a také tříletého Óti. Nekonečný pracant a člověk, který dbá na detaily. Najde si čas sama pro sebe? Bez čeho se její vlasy neobejdou a co byl její největší vlasový průšvih?

Jaké má Barbora vlasy a co u nich aktuálně nejvíc řeší? 

Rovné vlasy pod ramena má prodloužené vlasovými pásky. Vlasy jsou zesvětlené metodou airtouch, v odrostu je pak doplněné zesvětlení metodou foilayage. V délkách jsou vlasy po zesvětlování oslabené a v důsledku toho se z vlasů rychle vymývá tónování. 


Vana, nebo sprcha?

Vana! Vždycky.

Umývat si vlasy před spaním, nebo raději ráno?

Před spaním. S foukáním mi to zabere docela dost času a ráno vyrážím hodně brzy do práce do studia, nebo s malým do školky. A pak už jsem v pracovním kolotoči papírů a dalších povinností i radostí kolem Spellu. Kdybych to nechávala na ráno, tak by to skončilo spíš se suchým šamponem a drdolem.

Nejoblíbenější kouzelník na vlasy?

Miluju olej Luxe Oil – už roky.

Jaké produkty patří do tvé základní domácí rutiny?

Loni na jaře mi naše Majdalenka střihla mikádo – musím říct, že to bylo velké odlehčení mojí hlavě a pár týdnů jsem si to extrémně užívala. Pak mi ale, jak už to tak bývá, začaly scházet dlouhé vlasy a nenáročnost jejich úpravy. Proto jsem sáhla po prodloužení vlasů vlasovými pásky, které jsou dle mého tou nejšetrnější volbou. Pak jsem své vlasy nechala v rámci studia techniky airtouch zesvětlit v jiném salonu. Efekt přirozeného prosvětlení miluju, ale samozřejmě se to podepsalo na kondici vlasů jako každé zesvětlování. Proto pravidelně pečuji s emulzí Repair, která mi vyhovuje více než klasická maska. Základ, bez kterého by to nešlo? To je jednoznačně šampon a kondicionér. Během roku je ráda střídám, ale nejvíc miluji olejovou řadu.

U dlouhodobě zesvětlovaných vlasů může být problematické ve vlasech déle udržet odstín od kadeřníka. Zároveň je o ně potřeba pečovat s extra pozorností. Právě proto sahám tak ráda po Color Fresh maskách – je to už půl roku od mého posledního zesvětlování nebo přelivu. Vždy, když cítím, že odstín není podle mých představ, sáhnu po téhle kombinaci odstínu Lilac FrostRose Blaze.

A co styling, máš své oblíbence?

Tužidlo pro objem a zpevnění vlasů, termální ochrana před foukáním a fixační sprej pro udržení stylingu po celý den – to je trojice stylingových produktů, na které nedám dopustit. Pečující olej do délek a mlíčko Perfect Ends je spíše pečující než stylingová vychytávka. Sahám po nich především, když své vlasy kulmuji do vln, nebo jednou za čas vlasy přežehlím – to abych jim tu tepelnou úpravu hezky kompenzovala.

Do čeho se podle tebe vyplatí v domácí péči investovat?

Dobrá kosmetika je základ, to je jasné. Nedám ale dopustit také na kvalitní nástroje. Asi jako každý kadeřník vím, že přesně tohle dělá v naší práci tak velký rozdíl – dokáže ji dostat na vyšší úroveň, ale také nám šetřit síly. Doma mám na foukání můj úplně první fén Dyson, který jsem dostala už před lety od manžela. Byla to tehdy horká novinka a já o něm dlouho snila, ale prioritou tenkrát byla investice do vznikajícího Spellu. Asi nikdy nezapomenu, jak velkou radost mi tenkrát můj muž udělal. Kartáče s přírodními štětinami nikoho nepřekvapí, Y.S. Park je moje hvězda také už několik let.

Jak ráda své vlasy upravuješ?

Dlouho jsem měla pocit, že mi vlny úplně nesluší, ale v pár posledních týdnech jsem měla doma na testování pravoúhlou kulmu a musím říct, že jsem se v tom zase po letech našla. Nejvíce mi vyhovuje široký a kónický nástavec. A fígl, aby vlny vydržely co nejdéle? Nechte vlasy po natočení pořádně vychladnout, poté je zafixujte sprejem a až pak je rozčesejte.

Kdo mě ale vídá často ve Spellu asi ví, že moc ráda nosím vlasy i svázané – ať už ve vysokém culíku, nebo ve volnějším stylu. Přeci jen je to ta nejvděčnější rychlovka a zároveň mi tohle při práci vyhovuje.

Tvůj největší vlasový nešvar? 

Někdy je toho hodně a času málo. Asi každá máma tohle zná. A tak se mi občas stane, že nemám čas vlasy pořádně vyfoukat. Vždy se ale alespoň snažím vysušit vlasy u pokožky. Na svých vlasech tohle ošizení ale vždy poznám – jsou rychleji mastné, délky mají tendenci krepatit a musím je umýt dříve, než by tomu bylo běžně. 

Tvůj největší vlasový přešlap? 

Při kadeřnické škole jich bylo hned několik – navzájem jsme si se spolužáky dělali modelky a pokusné králíky. Upřímně se divím, že to moje vlasy přežily. To nejhorší bylo, asi když mi spolužák vyholil spodní část vlasů a ještě k tomu přidala ornament – logo značky Fishbone. Tenkrát byla ta značka dost v kurzu a přišlo nám to jako skvělý nápad.

Co nejvíc změnilo tvé vlasy? 

Teď to bude znít velmi reklamně, ale myslím si, že to je značka System Professional. Pracuji s ní už několik let, pravidelně u nás ve Spellu zkoušíme i jiné produkty, ale zatím nás nic nepřesvědčilo tak moc jako právě SP. Miluji to, že je to lehká, ale účinná péče. Že má přesně tolik produktů, kolik je potřeba, aby si každý mohl najít to, co hledá a neztratil se v tom.  Chovám k té značce velkou důvěru a jsem vděčná, že jsem ji mohla poprvé potkat už v začátcích mé kadeřnické kariéry, a že s ní můžeme ve Spellu pracovat. Nestojí za ní sice velký marketingový budget, ale ty výsledky, které vidím nejen na sobě, ale i na našich klientkách, prostě mluví za vše. 

Jak nejraději odpočíváš? 

Když pominu cestování, kterého teď tolik samozřejmě nebylo, mám takový svůj malý dobíjecí rituál, a tím je vana. Znamená to horkou vodu, pěnu a chvilku jen a jen pro mě. Když mám těžký den, upínám se přesně k tomuhle okamžiku na konci dne. K tomuhle času patří také voňavá svíčka – moc ráda pro ně chodím do Perfumed Prague, k Radua Crystal, nebo do Beloved. Ráda nakupuji na místech, která vznikla díky šikovným a pilným lidem, která mají tvář a hlavně duši.

A moje záliba posledních měsíců? Pokojové rostliny! Začalo to nenápadně nějakým tím vzácným řízkem a pak už to jelo. Aktuálně mám doma přes 50 pokojovek! Trochu mi to ujelo. 🙂

Obočí vzhůru hleď! Objevte laminaci obočí 

oboco

Trendy v úpravě obočí fandí výraznému a plnému efektu už nějaký ten pátek. Možná jste na Instagramu nebo v časopisech zahlédla i největší aktuální hit – obočí fixované směrem vzhůru. Seznamte se s laminací obočí!  

Co je to laminace obočí?

Tato úprava poskytuje dlouhodobou fixaci obočí do požadovaného tvaru a zkrocení jinak neposedných chloupků. Díky tomu působí obočí okamžitě objemnějším dojmem a vy můžete až na 2 měsíce odložit fixační gel do šuplíku. Pro ještě výraznější a plnější efekt doporučujeme zvolit kombinaci s barvením obočí. 

Jak se službu připravit?

Před procedurou neaplikujte na pleť samoopalovací produkty. Po návštěvě Spell Brow obočí 24 hodin nenamáčejte a vyhněte se vlhkému prostředí. Vyhněte se odličovačům s olejovou složkou.

Toužíte se posadit do pohodlného křesla ve Spell Brow a tuto novou službu vyzkoušet? Stačí se objednat přes náš rezervační systém na www.spell.reservio.cz!

Cena služby: 1200 Kč včetně úpravy obočí 

Délka trvání procedury: 1 hodina 

Rezervace online: https://spell.reservio.com/