Vlasová rutina s Markétou Davidovou

EmptyName-125

Markéta Davidová – česká biatlonistka, mistryně světa z vytrvalostního závodu na Mistrovství světa v roce 2021 a několikanásobná vítězka ankety Biatlonista roku. Nejen těmito úspěchy se pyšní tato úspěšná 24letá profesionální sportovkyně, vášnivá čtenářka a jezdkyně na koni. Tentokrát jsme ji měli možnost vyzpovídat v naší pravidelné rubrice “Vlasová rutina s…”. Jak se jí podařilo zkrotit její krásné vlny, co ji na biatlonu baví nebo naopak už tolik ne a jaká věc je pro ni na cestách po světě nepostradatelná? Přijměte pozvání do jógového studia Namastery, kde jsme si dali s Markétou rande!

K nám do spellu docházíte pravidelně už několik let, vzpomenete si, jak jste se o nás dozvěděla úplně prvně?
M: Na vyhlášení soutěže Biatlonista roku jsem sháněla kadeřnici a ozvala se mi právě Simča. Sice to hned napoprvé nevyšlo, ale následující rok jsem se ozvala já jí s tím, zda nabídka stále platí. No a takhle to začalo!

K nám do Spellu docházíte pravidelně už několik let, vzpomenete si, jak jste se o nás dozvěděla úplně prvně?
M: Především to, abych se na daném místě cítila dobře, kadeřník mi naslouchal a zároveň poradil, co je pro mé vlasy nejlepší.

Je něco, co máte na Spellu opravdu ráda?
M: Ano, jsou to rozhodně lidé, kteří ve Spellu pracují. Pokaždé, když vejdu do dvora, okamžitě se cítím jako v jiném světě – nebo minimálně alespoň jako v jiném městě, a ne v centru Prahy (smích).

Jak vypadá vaše péče o vlasy? Umýváte si je raději před spaním, nebo ráno?
M: Vlasů mám poměrně hodně, jejich umývání je tak časově náročnější, tudíž volím raději večerní mytí.

Nejoblíbenější produkt na vlasy, který používáte?
M: Jednoznačně kouzelný olejíček Luxe Oil! A pak se určitě neobejdu bez kondicionéru.

Vaše vlasy jsou vlnité, a tak je péče o ně poněkud specifická. Co vám nejvíce pomohlo se naučit, jak kudrnatou hlavu zkrotit?

M: Chtělo to čas! (smích) Ale i přesto, že už nyní lépe vím, jak na to, je to pořád takový love-hate relationship. Asi nejvíce mi pomohlo odnaučit se vlasy každé ráno česat.

Máte za sebou nějaký vlasový přešlap z doby dospívání, nebo třeba nějakou nepovedenou akci u kadeřníka?
M: Určitě tu bylo pár střihů, které mi nesedly a pak také bílé a černé melíry, které jsme si vyčarovaly doma s kamarádkami. (smích)

Co máte na svých vlasech nejraději?

M: Nejraději mám asi objem, který jsem zdědila po mamince. Někdy mám ráda i své kudrliny, někdy ale až tolik ne – myslím, že tohle zná každá kudrnatá žena.

EmptyName-127


Je i tak něco, co byste na svých vlasech ráda změnila, nebo co byste ráda vyzkoušela?
M: Ráda bych si vyzkoušela úplně zrzavou barvu.

Komentář kadeřnice Simony:

Při návštěvách Markét se vždy nejvíc těším na její nezaměnitelný smích, vyprávění o cestách a o biatlonu. Mám obrovskou radost z toho, že si rozumíme a že se z nás za ty roky staly kamarádky.
Markétiny vlasy jsou hodně suché, potřebují kvalitní hydrataci a výživu, aby byly připravené na náročnou zimní sezónu, kdy je Markét nosí neustále zapletené nebo jinak stažené a kde jsou vzhledem k náročným podmínkám neustále vystaveny mrazu. Do Spellu aktuálně dochází zhruba dvakrát do roka – a i to je u ní, vzhledem k jejímu velmi nabitému programu, velký úspěch! Vlasy vždy zastřihneme a aplikujeme na ně Color Fresh Mask. Někdy vybereme odstín blonďatý, jindy zase zrz – podle nálady.

Pro domácí použití je pro Markétu ideální řada Clean Beauty, a to především kvůli silně hydratačnímu kondicionéru. Jelikož vlasy nejsou nijak chemicky narušené, přírodní řada je pro ně naprosto ideální. Markét je velmi světlý typ s citlivou pokožkou, a tak je pro ni nejlépe vhodný šampon Clean Beauty – Every Day. Ten pak doplňuji kondicionérem z hydratační řady – Clean Beauty Hydrate, který vlasy krásně vyživí a vyhladí.

Markéta nosí vlasy upravené buď přirozeně kudrnaté, nebo vyfoukané dohladka.

Před foukanou do rovna jsem Markét doporučila Clean Beauty Styling Cream, který pomůže k hladkým a poddajným vlasům. Jedním z nejdůležitějších produktů je pak samozřejmě termální ochrana. Pro Markétiny vlasy je opět ideální Clean Beauty Heat Styling Spray.

Pro vlny je nejlepší kombinace olejíčku LuxeOilkrému Curl Definer. Nejlépe fungují společně, stačí do krému přidat pár kapek oleje, promísit v dlaních a nanést do délek. Olej vlasy vyživí a krém krásně zpevní a definuje vlny.

Vždycky se také hodí dát vlasům něco “navíc”, takže nesmí chybět maska. Colour Fresh Mask vlasy vyživí a ještě vyzdvihne a oživí jejich odstín. V případě Markét barva masky krásně chytá na konečky vyšisované od sluníčka a protože je odstín vlasů světlý, můžeme si v případě salonní péče i krásně pohrát s barevností.

Už několik let se věnujete biatlonu na světové úrovni. Co na tomto sportu máte nejraději?
M: Mezi mé nejoblíbenější věci na biatlonu patří asi rozmanitost tréninku a pak taky prostředí hor.

A kdybyste mohla něco vynechat, co by to bylo?

M: Rozhodně dlouhé střelecké tréninky a nácvik střelby.


Kromě sportovní kariéry za sebou máte I úspěšné vysokoškolské studium, což přI vrcholovém sportu není tak běžné. Jak to všechno stíháte?
M: Studium už mám naštěstí hotové, ale když se na to zpětně podívám, myslím si, že je to všechno o prioritách. Vždy mě škola bavila, takže studium pro mě bylo částečně i odreagování.

Je něco, co byste svému mladšímu já poradila ve sportovních začátcích?
M: Asi jen to, že je na všechno spoustu času. A že z toho, že jednou vynechám závody se svět nezhroutí.

Díky sportu jste neustále na cestách – co vám dodává pocit domova? Je něco, co s sebou vždy vezete?
M: Nemám asi nic speciálního, ale nikdy si nezapomenu sbalit repráček na pouštění hudby. A pak taky něco dobrého ke snídani.

Podělíte se s námi o tip na oblíbenou snídaňovou kombinaci?
M: Určitě! U mě je to poměrně snadné, snídám jenom kaše – naprosto je miluji!


Jak to vypadá, když máte za sebou závod a před sebou volný večer?
M: Ve svých volných dnech se většinou snažím hodně odpočívat, věnovat se regeneraci a jednoduše si užívat pocitu, že si můžu oddechnout. (smích)


Jak ráda trávíte volné chvíle?
M: Když jsem doma, tak vyrazím ke koním – to je můj oblíbený relax. Jinak si na soustředěních ráda čtu.


Na co se teď nejvíce těšíte?
M: Letos se opravdu hodně těším na Vánoce!

Chtěli byste poznat Markétu ještě o kousek víc? Sledujte ji na Instagramu, kde pravidelně přidává nejen střípky z tréninků, soustředění i závodů, ale i malé kousky z jejího volného času. Najdete ji pod @makulaa.

Za prostory pro focení děkujeme studiu Namastery.

Vlasy: Simona Patryová

Make-up: Ester Marietta Sidibé

Foto: Adriana Fialová

Péče o pánské vlasy už není záhada!

Tyhle řádky jsou pro vás, naši milí pánové! Konečně je u nás na blogu článek zaměřený na vaše nejčastější vlasové otázky. Vaše otázky – naše odpovědi! Máme ale takové tušení, že následující řádky ocení možná i ženy. Věříme totiž, že to doma vyřídíte vašemu partnerovi, synovi nebo bráchovi. Tak jdeme na to! 

Jaké jsou tři základní pravidla v péči o pánské vlasy? 

“Pokud bych to měla shrnout do jedné věty, je to důsledná péče o vlasovou pokožku, šetrný a kvalitní šampon a pravidelná návštěva kadeřníka,” říká kadeřnice Lucie. Pojďme se na to podívat blíže. Z naší zkušenosti muži většinou péči o vlasy moc neřeší. A když už se zajímají, je to většinou z toho důvodu, že je něco trápí. Mezi nejčastější trable patří lupy, červenání a pnutí pokožky, drobné šupinky, rychlé maštění, případně vypadávání vlasů. Co mají všechny tyto problémy společné? Týkají se vlasové pokožky. Zdravé vlasy totiž začínají u péče o vlasovou pokožku, a tu muži bohužel často zanedbávají. 

Co nejčastěji pánové v péči o vlasy podceňují? 

Výběr kvalitních produktů, pokožku po umytí nefoukají, chodí spát s mokrými vlasy a občas se jim do umývání vlasů dvakrát nechce a odkládají ho. 

Pokud chcete, aby byla vlasová pokožka i vlasy v dobré kondici, je potřeba zahodit produkty z drogerie, které obsahují nerozpustné látky, jež pokožku ucpávají a vlasy obalují. Pro základní péči o pánské vlasy si vystačíte s šamponem. Ten vždy vybírejte s kadeřníkem – dokážete tak totiž zatočit třeba s nepříjemným pnutím, dehydratací pokožky nebo rychlejším maštěním. 

Jedna lahvička šamponu vydrží na poličce několik měsíců, na krátké pánské vlasy je potřeba opravdu kapička – v rukou máte totiž produkt s velmi nabitým složením, který bude skvěle pěnit a vlasy dokonale očistí.  

Dalším nešvarem, který nepříznivě ovlivňuje stav pokožky, je absence foukání vlasů fénem. Po každém umytí se potřebujete co nejrychleji zbavit přebytečné vlhkosti pokožky, která je jinak ideálním prostředím pro vznik lupů a suchých šupinek. Díky pravidelnému foukání vlasů můžete eliminovat také rychlé maštění vlasů. Skvělou zprávou je, že u krátkých vlasů vám zabere foukání dvě tři minutky, ale rozdíl bude obrovský! Slibujeme! 

Jak často je potřeba vlasy mýt? 

Je to individuální – záleží na tom, jak rychle se vaše vlasy mastí, v jakém prostředí pracujete nebo jak často sportujete. S kvalitním šamponem není problém vlasy mýt každý den. Jeho složení pokožku jemně očistí, zanechá ji hydratovanou a také prokrvenou. Pravidelná masáž bříšky prstů navíc příznivě ovlivňuje růst a pevné ukotvení vlasů v pokožce. 

Jaký šampon vybrat? Ideálně to rovnou proberte s vašim kadeřníkem, nebo nám napište na náš online chat – dáme hlavy dohromady, popovídáme si o vašich vlasech a vybereme tu nejlepší možnou variantu.

Pro jednoduchou orientaci mezi šampony od SP máme nápovědu:

Šampon pro bezproblémové vlasy v tuhé variantě: Solid Shampoo Bar

Šampon pro boj s lupy: Anti-Dandruff Shampoo

Šampon posilující pokožku před vypadáváním vlasů: Energy Shampoo 

Velmi oblíbený je mezi našimi pánskými klienty také šampon pro objem Volumize, Smoothen pro kudrnáče, nebo Balance při obtížích s citlivou pokožkou. Parfermace SP šamponů je velmi jemná, a tak není vůbec problém sáhnout při specifickém přání i do této poličky.

Trápí mě lupy! Jak z toho ven? 

Zahoďte agresivní produkty z drogerie, které pokožku extrémně vysušují a dráždí. Teď je potřeba pokožku důkladně očistit a poté hydratovat. Pokud trpíte na opravdu mastné lupy, které se drží u vlasové pokožky, doporučujeme začít s pravidelným shampeelingem, který vám pomůže mechanicky odstranit odumřelé buňky. Poté musí vždy následovat hydratace, o tu se dokáže postarat například Balance nebo Purify Lotion – vodička, kterou aplikujete po umytí přímo k pokožce. Vmasírujte a poté okamžitě vysušte fénem. 

Pozor – zbavit se takových lupů je běh na delší trať. Pokud šampon z drogerie nahradíte profesionálním šamponem, je dost možné, že se stav pokožky na nějakou dobu zhorší – potřebuje si zvyknout na nové složení. Jakmile se to srovná, vyměňte řadu zaměřenou na boj s lupy za šampon s hydratačním složením a k těmto produktům se vraťte jen v případě, že se obtíže zase vrátí. 

Jak předcházet vypadávání vlasů? 

Opět platí výše zmíněné – pečujte o vlasovou pokožku, pravidelně ji prokrvujte lehkou masáží, udržujte ji v suchosti díky fénování. Pokud máte genetické předpoklady k dřívějšímu vypadávání vlasů, zaměřte se na prevenci pomocí sér a tonik na podporu růstu vlasů. Tyto produkty dokážou posílit pokožku a ukotvení vlasů v ní. 

Jaký styling vybrat? 

Hledáte uhlazení nebo naopak chcete vlasům dodat strukturu? Lesk nebo matný efekt? Poraďte se s výběrem u kadeřníka. Je to ta nejlepší cesta, jak nedělat zbytečné přešlapy.

Řekněte si o tip, jak doma vlasy upravovat. Upřímně? Milujeme, když jsou naši klienti zvídaví a o své vlasy se zajímají. Základem pro jednoduchý a rychlý styling je dobrý střih. Dejte si na výběru kadeřníka záležet a najděte si někoho, kdo dokáže vaše vlasy tvarovat přesně podle vašich potřeb.

Máme pro vás ale takový malý “tahák” jak se ve stylingu od System Professional zorientovat:

Pro rozcuchaný look, který má lehkou strukturu: Texturizing Spray

Pro definici tvaru vlasů s matným efektem: Matte Cream

Pro definici tvaru vlasů s lesklým efektem: Sculpting Paste 

Pro lesklý / mokrý efekt s vysokou fixací: Maximum gel

Pro lesklý efekt s přirozeným finishem: Wax Pomade

A co s vousy?

I ty si zaslouží svou péči, zvláště pak pokud pěstujete plnovous, nebo třeba knír. Skvěle můžete o své vousy pečovat jemným olejem Hair & Beard Oil, který upraví strukturu vašich vousů (ale i vlasů). Produkt obsahuje arganový olej, který vlasy krásně posilní a ochrání před každodenními vlivy, vousy zanechá jemné, lesklé a na dotek hebké. 

Pokud naopak svou tvář holíte do hladka, můžete sáhnout po After Shave Balm. Díky němu dopřejte své pokožce po holení hydrataci a jemnou péči. Balzám After Shave Balm zanechává pokožku krásně hladkou a přispívá k její obnově. A voní úplně božsky!

Aby zesvětlované vlasy nestrádaly

blond vlasy

Zesvětlování – asi nejoblíbenější služba u nás ve Spellu. Milujeme dodat vašim vlasům nový šmrnc díky zesvětlujícím technikám. Často objevíme vaše nové já, ve kterém se cítíte jednoduše skvěle. Záříte! Před každým zesvětlováním by ale měla přijít diskuse s kadeřníkem nad tím, co to udělá s kvalitou vlasů, a jak je potřeba o ně doma pečovat. Co blond vlasy potřebují? Začtěte se!

Co se s vlasem při zesvětlování děje?

Ať už přirozené balayage, melíry a mikromelíry, airtouch nebo celoodbarvení – všechny tyto techniky vlas chemicky naruší. Zesvětlovač působí hluboko ve vlasu, kde rozpouští melaninová zrna, která jsou nositelem naší přírodní pigmentace, a tím dochází k jeho odbarvení.

I když se kadeřník pustí do zesvětlování velmi šetrně (prosíme, najděte si vždy kadeřníka, který tyto techniky dobře ovládá a zná), vlas je i tak narušen. To, co mu chemické narušení bere, je potřeba kompenzovat. Rozhodnout se pro zesvětlení není tedy jen o investici do kadeřníka, ale také o investici do domácí péče a vlastním předsevzetí se o vlasy mezi návštěvami kadeřníka dobře starat.

Jaké produkty by v péči o zesvětlené vlasy neměly scházet?

Šampon a kondicionér – volíme idividuálně takovou kombinaci, abychom vlasům dodali chybějící protein a hydrataci, a aby byla péče vyvážená pro váš vlasový typ. 

Maska – u zesvětlovaných vlasů by neměla scházet. Zesvětlení se děje hluboko ve vlasu, a proto je potřeba vlasům pravidelně dodávat také hloubkovou péči. Masku doporučujeme používat častěji, každé 3.–4. mytí.

Vždy se poraďte s kadeřníkem. Často se stává, že jemnovlasé klientky sáhnou bez konzultace automaticky po po péči pro “zničené blond vlasy,” ale ta je pro ně extrémně těžká a vlasy přepečuje a zatíží. U péče System Professional vybíráme nejčastěji kombinaci z řad Color Save, Repair, Hydrate nebo LuxeOil – kombinace však závisí na několika faktorech.

Termální ochrana – aby vlasy neslábly, nelámaly se a aby jim teplo neškodilo. Když své vlasy budete chránit před teplem, můžeme vám slíbit i delší výdrž tónování (přeliv nebo glossing, který přichází po aplikaci zesvětlovače) od kadeřníka.

Produkt pro rozčesávání – pokud se vám vlasy (vlivem narušení jejich struktury) hůře rozčesávají, přidejte do své rutiny bezoplachovou péči. Vlasy byste nikdy neměla rozčesávat silou, jinak je můžete nenávratně potrhat. Bezoplachová péče vlasy krásně “pohladí” a dodá jim jemnost. Skvělým produktem je Bi-Phase kondicionér nebo sprej Quenching Mist.

Wella-Smooth-Thermal-Image-Hitzeschutz-Spray-51774_1

Thermal Image

97ad9eda-0d34-435e-8908-a68863359716-opt

Color Save Bi-phase Conditioner 

system-professional-h5-2

Hydrate Quenching Mist 

Mám zničené vlasy odbarvováním. Co teď?

Máte za sebou nešetrné zesvětlování, vlasy odbarvujete už několik let pořád dokola nebo jste o ně nikdy moc nepečovala a teď vás to dohnalo?

Nezoufejte. Poraďte se s šikovným kadeřníkem, jak k vlasům přistupovat šetrněji. Najděte společně cestu, jak vlasům ulevit. U melírovaných vlasů může být řešením třeba přechod k šetrnější metodě balayage nebo o vlasy spíše jen pečujte přelivy a tónovacími maskami. Zkuste další zesvětlování co nejvíce oddálit. Žádná estetická přání by neměla být na úkor kvality vlasů. Bohužel, žádné zesvětlování nelze vzít zpátky.

O vlasy se dobře starejte. Tentokrát už pravděpodobně nebude stačit základní sestava produktů, o kterých jsme psali výše. Poraďte se o výběru pečujících emulzí, sér nebo vyživujících mlíček do délek.

JPG_HighRes-System-Professional_Lipid-Booster_BTS_27_group

4 záchranáři pro vlasy narušené zesvětlováním

Lipid Booster je nejnovějším produktem zaměřeným na zesvětlované vlasy, které jsou na tom špatně s kvalitou. Přináší okamžitou hloubkovou péči, která narušené vlasy posilní. První výsledky poznáte hned po vyfoukání – vlasy budou na dotek pevnější. Díky pravidelnému používání se projeví výsledky dlouhodobé – menší lámavost vlasů, vyšší odolnost, plnost. Více se o tomto zázraku dozvíte tady.

U nás ve Spellu máme skvělé výsledky se sérem Alpha Energy. Nedáme na něj dopustit. S tímto produktem od nás většinou odchází nové klientky, které si k nám přišly vlasy zachránit. Ať už jsou zničeny nešetrným melírováním a odbarvováním, nebo třeba špatným zacházením při žehlení.

Skvělá je foukací pěna Repair Perfect Hair, která zase vlasy udělá na dotek silnější a pomůže je vyfoukat do plnějšího tvaru. Produkt navíc obsahuje i termální ochranu, a ta je nyní naprosté must have. Pokud jsou ale vaše vlasy opravdu velmi narušené, doporučujeme používat i Thermal Image.

Pro narušené a křehké délky zase můžeme doporučit krém Perfect Ends. Konečky s ním krásně rozmazlíte a opečujete.

489a67dd-bf87-4114-82ad-ca714b241274-opt

Alpha Energy

SYSTEM-PROFESSIONAL-Repair-Perfect-Hair_d-1

Perfect Hair

system-professional-cc63

Perfect Ends

Co pro zesvětlované vlasy dělat?

Vlasy rozčesávejte maximálně opatrně. Nikdy by to nemělo být na sílu, nikdy byste neměla vlasy česat rovnou od pěšinky dolů – postup je opačný: po malých úsecích od konečků nahoru. Pokud to nejde snadno a vlasy se cuchají, přidejte bezoplachovou péči.

Naučte se dobrou foukanou přes kartáč – vlas se hezky vyhladí, bude odolnější proti vnějším vlivům. Foukaná je posledním krokem, který vlas po umývání bezpečně uzavírá. Je potřeba a nelze ji nijak obejít. Prosíme, zapomeňte na kulmofén – ten je pro zesvětlované vlasy jistou cestou do pekel. U každé domácí foukané nesmí scházet termální ochrana.

Dopřejte si pravidelně hloubkovou regeneraci u kadeřníka. Masky, emulze, infuze a další kouzla jsou teď vaším nejlepším kamarádem. Naplánujte si u svého kadeřníka častější návštěvy, které budou jen a jen o péči.

Odložte žehličku a kulmu na lepší časy. Pokud jsou na tom vlasy špatně, neměla byste je zbytečně trápit teplem. Kulmování a žehlení by mělo být výjimečné, vždy o maximální o teplotě 185 °C.

Neničte vlasy mechanicky. Neutahujte vlasy v pevných culících a drdolech, nelámejte je kabelkou, nevystavujte je mrazu nebo sluníčku a dejte si pozor na dostatečnou letní péči.

9 tipů pod stromeček ze Spellu

JPG_HighRes-System-X_behind-the-scenes_008

Ještě u vás nemá Ježíšek hotovo a vy moc nevíte, co vymyslet? Pokud rádi dáváte pod stromeček dárky, které obdarovaný 100% využije, možná byste mohli dobře pořídit i u nás ve Spellu!

Při objednávce do pátku vám můžeme slíbit doručení do Vánoc, ale svou objednávku si můžete vyzvednout také u nás ve Spellu osobně. Otevřeno máme až do 23. prosince do 14:00.

Olej LuxeOil pro každou dlouhovlasou krásku

Kdybyste se u nás ve Spellu zeptali na zlatý grál v kadeřnické péči, vložili bychom vám do rukou přesně tento výjimečný olej! Asi nejoblíbenější produkt našich kadeřníků, klientek, ale i spousty žen, ktré nás znají jen online. V kouzelné lahvičce naleznete směs tří luxusních olejů – olej arganový, mandlový a jojobový. Dá se použít do mokrých vlasů před foukáním, ale i jako extra dávka výživy do masky na vlasy. Voní božsky a vlasy zanechá hebké a lesklé. Nezatěžuje. A jako bonus? Krabičku zabalíte raz dva!

Tónovací maska na vlasy Color Fresh Mask pro kamarádku, kolegyni, nebo ségru

Tónovací masky Color Fresh jsme vám poprvé ukázali loni před Vánoci – od té doby patří mezi jedny z nejoblíbenějších produktů, které u nás ve Spellu máme. Jsou skvělé pro blondýnky, aby mezi barveními byly spokojené se svým odstínem, ale i pro zrzky a brunetky. A pro ty nejodvážnější jsou tady i pestré barevné odstíny jako je růžová nebo modrá!

Když k masce přibalíte krásný vzkaz s myšlenkou “udělej si chvilku jen pro sebe” – nemůžete šlápnout vedle. Tu totiž potřebuje jednou za čas každá z nás.

Kouzelný sprej No.Breaker pro každou, která touží po objemu a plnosti ve vlasech

Novinka letošního roku – sprej před foukáním No.Breaker! Je to tip, který sedne snad úplně každému. Jedná se o bezoplachový sprej, který do vlasů nastříkáte před foukanou. Je to pečující styling, který dokáže proniknout do vlasové kutikuly a obnovit jeho strukturu. Vlas zpevní a dodá mu objem. Ocení ho především ty, které mají vlasy lehce poškozené – ať už třeba vlivem používání tepelných nástrojů, nebo dlouhodobým barvením a zesvětlováním. Vlasy budou po vyfoukání pevnější, objemnější, na dotek budou hebké a krásně vyhlazené.

Kartáč s přírodníma štětinama pro každou, která chce svou foukanou posunout o level výš

Kartáč s přírodními štětinami od Y.S. Park je takové Ferrari mezi všemi kartáči. Je to kousek, který nezůstane v koupelně jen pár měsíců, ale vydrží několik let. Kombinace syntetických a přírodních štětin zajistí dokonalé uhlazení vlasové kutikuly. Vlas tak bude krásně lesklý a hladký. Pro univerzální řešení doporučujeme kartáč “želva” – ten je skvělý na běžné pročesávání i na rychlou foukanou. Pro perfektní foukačku pak zvolte kulatý kartáč. Je dostupný hned ve 3 variantách – pro krátké účesy volte ten s nejmenším průměrem. Čím delší vlasy, tím větší průměr.

Roztomilé kousky od Tangle Teezer pro malé parádnice

Pokud hledáte dárek pro malou slečnu, můžete vybírat mezi hravějšími designy kartáčů od Tangle Teezer. Správné návyky v domácí péči o vlasy je důležité pěstovat už od malička – naučte svou malou slečnu vlasy správně rozčesávat, používat termální ochranu, vlásky spolu foukejte. Vybrat můžete také krásné gumičky – se třpytkama, v jemných barvách.

Čistá péče od Paul Mitchell – pro malou slečnu

Navážeme na předchozí bod – je důležité naučit malé slečny o své vlasy dobře pečovat už od mala. A pokud hledáte opravdu jemnou péči, sáhněte po Clean Beauty od Paul Mitchell! Maximálně čisté a účinné složení, krásná vůně, hravé obaly. Kromě šamponu a kondicionéru, což je úplný základ pro každé vlasy, máme nově i styling! Tam musíme vypíchnout především termální ochranu, která by neměla scházet u žádné foukané.

Šetrný šampon pro každého mužepro vašeho milého, bráchu, nebo taťku

I pánské vlasy potřebují dobrou a kvalitní péči. Zatočte konečně s lupama, které ho trápí, řekněte dost rychlému maštění vlasů. Zahoďte agresivní produkty z drogerie a zabalte pod stromeček kvalitní kousek, který vydrží na poličce při správném používání několik měsíců. Pokude je potřeba najít řešení na více problémů – mrkněte na náš článek o pánské péči. Najdte tam odpovědi!

Čištění vlasů Malibu C pro úplně každou ženu, která chce péči o vlasy posunout o level výš

Darujte pod stromeček odpočinek a příjemný čas u nás ve Spellu. Připravili jsme pro vás poukázku na ošetření Malibu C. To dokáže vlasy znovu restartovat, zbaví je nánosů nechtěných minerálů a chemických přísad. Vlasy tak budou plné energie, bez zatížení a budou působit zdravějším dojmem. Navíc budou dokonale připraveny k barvení nebo zesvětlování v salonu a ukážou své pravé vlastnosti a barvu. Díky odstranění nánosů minerálů, ale třeba i zbytků silikonů z kosmetiky (což je součástí celé čisticí kúry), dokážou maximálně přijímat kvalitní domácí produkty.

Úprava a barvení obočí ve Spell Brow pro každou, která si zaslouží péči a čas pro sebe

Přijďte spolu na obočí, nebo lashlifting do Spell Brow! Dáte si u nás spolu kávu, nebo třeba sklenku vína, popovídáte si a prostřídáte se v křesle našich kouzelnic přes krásné obočí – Jiřinky a Žanet. Krásné a přirozené obočí na několik týdnů bude už jen bonus navíc! Poukázku na úpravu a barvení obočí najdete tady!

Dárková poukázka na péči na míru pro každého, kdo si zaslouží to nejlepší přesně podle svých představ

Netroufáte si vybrat, co by mohlo sednout obdarované/mu nejlépe, nebo začínáte mít pocit, že to prostě nestíháte? Nevadí. Dárkovou poukázku s unikátním kódem pro nákup vám pošleme rovnou do e-mailu. Za pár kliknutí máte hotovo a my věříme, že obdarované/mu možnost vybrat si přesně to, co potřebuje, udělá radost!

Jak na aplikaci emulze a proč ji budete milovat?

PNG_HighRes-System-Professional_Key_Visual_Essential_Service-1-e1644750839601

Emulze – to je hloubková péče, která nabízí ještě o kus intenzivnější výsledky, než je tomu u běžné masky. Díky lehkému “šlehačkovému” složení nezatíží ani velmi jemné vlasy.

Kdo si emulzi zamiluje?

Emulze jsou produktem, který je běžně používán v kadeřnictví při salonním ošetření. Máme však klientky, které mají vlasy prahnoucí po intenzivnější péči, a tak jsme tyto emulze zařadili u nás ve Spellu i k péči na doma. Doporučujeme je každému, kdo má vlasy narušené – ať už z důvodů chemického (barvení, zesvětlování, trvalá, …), mechanického (česání, žehlení, kulmování, …), nebo vnějšího narušení (sluneční záření, sůl, …).

Kterou si vybrat?

Luxe Oil: Ta pravá volba pro vlasy, které jsou jemné, schází jim pevnost a slábnou v délkách. Po ošetření budou vlasy pevnější a odolnější proti dalšímu narušení.

Repair: Pro vlasy oslabené melírováním, nebo jinou technikou zesvětlování. Intenzivní regenerace i pro jemnou strukturu vlasů.

Volumize: Vlasům dodá bohatý objem, nadzvedne vlasy už od kořínků. Na dotek budou vlasy pevnější.

Hydrate: Je skvělá pro přírodní vlasy, které jsou narušené teplem, nebo mechanicky. Dostatečná hydratace zabraňuje krepacení a elektrizování vlasů. Nezapomínejte, že hydratace je důležitá také pro vlasy barvené nebo zesvětlované.

Jako u celé péče System Professional je při výběru důležité vnímat také kontext ostatních vlasových produktů, které máte doma a pravidelně používáte. Pokud například máte kompletní řadu Repair, můžete u emulze dát přednost hydrataci. Jsou vaše vlasy jemné a milujete řadu Luxe Oil? Dopřejte svým vlasům jednou za čas péči zaměřenou čistě na objem. Kombinací je spousta, a tak se nestyďte napsat si o radu – na náš online chat na webu spell.cz, nebo třeba na náš Instagram! Rádi vám s rozhodováním pomůžeme.

produkt-f

L4E – LuxeOil Emulsion 50 ml

b13025bf-7502-4109-8b10-d8c964b5ce7f-opt

R4 – Repair Emulsion 50 ml

Návrh-bez-názvu-2

V4 – Volumize Emulsion 50 ml

6ac03743-220b-47ed-91d5-6a26ac99969f-opt

H4 – Hydrate Emulsion 50 ml

Jak na aplikaci doma?

Vlasy umyjte šamponem. Nádobku důkladně protřepejte, otočte dávkovačem dolů a aplikujte v pěti dílech přímo na ručníkem vysušené vlasy.

Vmasírujte do vlasů až do úplného vstřebání. Vlasy budou po chvíli poddajnější a dokážete je i lehce pročesat. Pokud to struktura vašich vlasů dovolí, vlasy pročesejte. Díky tomu produkt rovnoměrně zapracujete.

Nechte působit pět až deset minut a pak důkladně opláchněte. Dopřejte si na závěr poctivou foukanou přes plochý, nebo kulatý kartáč.

TIP ZE SPELLU:

Pro intenzivnější účinky přikryjte vlasy po aplikaci igelitovou čepicí a zahřívejte je rovnoměrně teplým vzduchem fénu. Poté opláchněte.

Jak často emulzi vlasům dopřát?

Ač to nevypadá, emulze má ještě silnější účinky než běžná maska. Proto byste to s jejím používáním neměli přehánět – stačí ji aplikovat jednou do měsíce. Jedno balení by vám mělo vystačit na dvě až tři kúry. 

Pozor – více není vždy více. Pokud byste to s používáním emulze přehnala, vlasy můžou být přepečované – mají sklony k výraznějšímu plihnutí, jsou zatížené.

4 důvody, proč se možná vaše vlasy mastí tak často

B74A9329-1

Víte, co je nejčastější dotaz, který dostáváme? “Moje vlasy se hrozně mastí, musím je mýt každý den…” Zázračný produkt neexistuje, ale příčina nemusí být záhadou. Máme pro vás 4 nejčastější důvody, proč se tomu tak děje.

Používáte produkty, které zanáší nejen vlasy, ale i pokožku

Pokud jste ještě nečetla náš článek o tom, proč péče z drogerie není ideální volbou, doporučujeme to dohnat. Ve stručnosti – kosmetika z drogerie obsahuje látky, které se vodou z vlasů nesmyjí, na vlase se při dlouhodobém používání vrství a postupně ho obalují. Vlas pod nánosy slábne a těžkne. Stejně tak látky ulpívají na pokožce, a to je důvod pro zvýšenou produkci mazu. Látky totiž pokožku ucpávají a vysušují – a protože se pokožka snaží hydrataci přirozeně obnovit, tak začne produkovat ještě více mazu.

Jak z toho ven? Vyberte společně s kadeřníkem profesionální péči na míru. Základem je šampon, který vybíráme nejčastěji dle potřeb pokožky, a kondicionér, který nám zase krásně pečuje o délky. V základním balíčku by nikdy neměla scházet termální ochrana. Pro vlasy chemicky upravované (barvení, zesvětlování) a vlasy delší doporučujeme do pravidelné péče vždy zařadit i masku na vlasy.

Pokud do této základní sestavy investujete, nedělejte zbytečnou chybu – tou je zanechání nekvalitního stylingu ve vlasové rutině. Suché šampony, spreje, laky a tužidla z drogerie – všechny tyto produkty obsahují látky, které vlasy a pokožku zanáší stejným způsobem, jaký jsme popisovali výše.

Mám klientku Míšu, která ke mně chodí už několikátým rok. Během toho jsme spolu nastavily domácí péči na míru, kterou společně ladíme dle aktuálních potřeb. Za tu dobu se její vlasy úžasně proměnily, ale pořád nás trápilo jejich časté maštění. Až po několika návštěvách jsme společně přišly na to, kde je problém. Proč je její pokožka i při kvalitní domácí péči hodně mastivá a citlivá – všechny produkty měla od nás, ale nechala si svůj oblíbený suchý šampon z drogerie, který používala velmi často. Sice dokázal vlasy hezky odmastit, ale jeho složení bylo extrémně silné a pokožku velmi vysušovalo. O to více se mastila. Ze začarovaného kruhu jsme vyskočily, až když se Míša tohoto produktu vzdala a našly jsme společně kvalitní a šetrnou náhradu.

Simona, Spell

Pokud své vlasy toužíte od nánosů drogerie kvalitně očistit a udělat tak za nimi hrubou čáru, domluvte si v kadeřnickém salónu profesionální čištění vlasů. U nás ve Spellu pracujeme se značkou Malibu C a tuto službu doporučujeme všemi deseti. Vlasy budou krásně lesklé a plné energie.

Vynecháváte domácí foukanou

Foukání vlasů patří do základních návyků v péči o vlasy a pokožku. Pokud není pokožka vždy hned po umytí vysušena, zaděláváte si na obtíže. Vlhká pokožka je totiž skvělým prostředím pro zapaření, které vede k tvorbě plísní, lupů a také k vyšší produkci mazu.

Pokožka by měla být vysušena co nejrychleji po umytí. Doporučujeme vynechat dlouhé vysedávání s turbanem na vlasech. Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou a ani na dovolené nevynechávejte foukanou. Pokud nestíháte, vždy vlasy profoukněte alespoň u pokožky hlavy.

Jak se naučit domácí foukanou? Pokud si nevíte rady, mrkněte na náš jednoduchý návod a doporučení ve speciálním článku o foukané. Můžete si u nás také objednat online kurz foukané, kde vás naše kadeřnice naučí všechny triky a foukanou spolu zkusíte.

Vaše tělo je dehydratované

To, jak rychle se pokožka mastí, ovlivňuje mimo jiné i pitný režim – to koukáte, co? My jsme byli taky překvapeni, když jsme se tuhle informaci dozvěděli na školení od naší dvorní chemičky Hanky. Když málo pijeme, naše pokožka je vysušená a volá po hydrataci. Olalááá, tělo se ji snaží dodat opět vyšší produkcí mazu. Musíme se přiznat, že od té doby se nám ve Spellu zvýšila morálka pitného režimu jako nikdy! Dobrý pitný režim je důležitý nejen pro zdraví, ale také pro krásu! Tak hurá pro sklenici.

Do vlasů si hodně často saháte

Často si do vlasů saháte nebo milujete “škrabkání” pokožky? Taky to milujeme! Bohužel se však může stát, že vaši pokožku nadměrně prokrvujete, a tím se opět aktivují mazové žlázy. Jednou za čas si takové rozmazlování samozřejmě dopřejte, pokud je to ale váš denní dvouhodinový program, zkuste to přehodnotit.

Ani jedno se vás netýká? Jsou tady další možnosti…

Je dost možné, že ani jeden z těchto faktorů se vás netýká. Každé tělo je jiné, ovlivňují ho také hormonální změny, jako je puberta, vysazení antikoncepce nebo těhotenství. Velký vliv na vás má také prostředí, ve kterém pracujete, časté sportování, nošení klobouku/kšiltovky nebo třeba i taková maličkost, jako je parné léto.

Jak často si mýt vlasy?

Klidně pokaždé, když to potřebují. Pokud je to potřeba každý den a vy máte doma kvalitní produkty vybrané vaší pokožce a vlasům na míru, není třeba se stresovat. Dopřejte si umývání vlasů bez starostí klidně každý den.

Pokud občas nestíháte, doporučujeme do vlasové rutiny přidat kvalitní suchý šampon. My milujeme tenhle od System Professional. Dá se použít dvěma způsoby – rovnou do čerstvě umytých vlasů jako stylingový sprej, který je krásně nadzvedne a dodá jim texturu, nebo až další den, když potřebujete vlasy osvěžit. Jeho složení je jemné a pokožku nevysušuje. A krásně voní!

Mohlo by se vám hodit!

Ionizační fén na vlasy – Parlux Alyon

798de8be-1c2c-4ad1-a0e2-bf3e4ee2460d-opt

BB65 – Suchý styling – Instant Reset 180 ml

Wella-Smooth-Thermal-Image-Hitzeschutz-Spray-51774_1

EIMI – Thermal Image 150 ml

Potřebujete se svými vlasy poradit? Jsme tu pro vás! Napište nám na náš Instagram nebo si s námi popovídejte v chatu, který najdete přímo na webu.

Jak uložit vlasy ke spánku

JPG_LowRes-System-X_behind-the-scenes_019-1

Usněte sladce! A ještě před tím se v koupelně postarejte nejen o tělo a pleť, ale také o vlasy. Máme pro vás pár tipů, jak je “uložit ke spánku” co nejšetrněji.

Jak by měl večerní rituál v péči o vlasy vypadat?

Pokaždé vezměte do rukou kartáč a vlasy hezky jemně pročešte. Postupujte po částech od konečků až nahoru ke kořínkům vlasů. Díky tomuto postupu při rozčesávání vlasy zbytečně netrháte a případné zacuchané části srovnáte šetrněji. Dobrým kartáčem můžete z vlasů vyčesat “venkovní” nánosy, třeba městský prach. Česání je také příjemnou masáží vlasové pokožky. Dopřejte jí lehké uvolnění a prokrvení.

Pozor – výjimku mají všechny kudrnaté krásky, které použily tužící styling pro definici vlny. Tyto vlasy nechte tak, jak jsou – česání by je zbytečně polámalo.

Pokud máte chuť vlasy po celém dni maličko odměnit, můžete do jejich konců aplikovat pár kapek oleje. Ten vlasy krásně vyhladí a opečuje, a navíc si můžete užít úžasnou vůni. My milujeme LuxeOil od System Professional ale to už dávno víte, že?

Můžete si jít lehnout s vlasy rozpuštěnými, ale pokud jsou delší a v noci vás jejich šimrání otravuje, můžete je svázat do volného copu. Ten by neměl nikde tahat nebo vlasy napínat. Do vlasů určitě nepatří kuchyňská nebo jiná velmi pevná gumička. Raději sáhněte po nějaké volnější (hedvábná, spirálová nebo jiná látková) a zbytečně ji neutahujte.

Čemu se před spánkem vyhnout?

Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou. Opravdu nikdy. Po každém umývání musí přijít okamžité vysušení pokožky a vlasů. Nechcete si zadělat na plísně, lupy a jiná trápení pokožky. Druhým důvodem je také to, že teprve teplo vlas po umývání dokonale uzavře – mokré vlasy jsou mnohem náchylnější k polámání a jinému poškození.

Vlasy na noc nenechávejte v drdolu nebo v utaženém culíku či copu. Převalováním je vlasové vlákno zbytečně namáháno a vlasová pokožka si také v noci zaslouží odpočinek.

Proč se vlasy bez foukané neobejdou?

IMG_3617

Vlasy je potřeba foukat – vždy, a šetrně. Pravidelné foukání rovná se zdravá vlasová pokožka a zdravá pokožka znamená krásné vlasy. Tuhle rovnici nijak neoklamete.

Proč musíte vlasy foukat?

Když vlasy necháváte uschnout volně, vzniká u pokožky zbytečná vlhkost. Ta může způsobit nepříjemnosti jako jsou plísně, lupy nebo třeba vyšší tvorba mazu.

Po fénu byste měla sahat ihned po umytí vlasů – žádné dlouhé producírování v turbanu není žádoucí. Takové ty obrázky, kdy si dlouhonohá kráska lakuje nehty v turbanu? Vymažte je z hlavy a dejte svým vlasům prioritu.

Nikdy byste neměla chodit spát s mokrou hlavou. V tomto případě nejde “jen” o pokožku hlavy, ale o celý vlas. Mokré vlasy jsou velmi křehké, hrozí tedy nejen jejich polámání, ale také zacuchání.

Co se s vlasem při foukání děje?

Tento příběh začíná už u umývání vlasů. Voda a šampon vlas otevírají – aby z něj mohly odejít nečistoty, kondicionér ho pak hezky zavírá. A o takové šikovné finální uzavření vlasu se pak postará také teplo – to vlas uzavře dokonale. Uzavřený vlas rovná se odolnější vlas. Proud vzduchu tedy dovírá šupinky vlasové kutikuly, tím se vlas vyhladí a bude lesklejší.

Na úhlu fénu extrémně záleží

Častou chybou při foukané je špatný úhel fénu na kartáč. Nikdy nepřikládejte hubici kolmo k vlasu nebo dokonce proti vlasu. Proč je to špatně? Opět k pohádce o vlasové kutikule – vlasové vlákno chceme uhladit a uzavřít, ne rozfoukávat a narušovat.

Vyberte si kvalitní fén

Možná si myslíte, že vám celý život říkali, že horký vzduch je pro vlasy zlo. Nemusí tomu tak být. Stačí si pořídit dva pomocníky – kvalitní fén a termální ochranu.

Fén Dyson, kartáč Y.S. Park pro rychlou foukanou, termální ochrana a bezoplachový kondicionér

Kvalitní fén by neměl vlasy pálit. Při výběru doporučujeme koukat na možnosti nastavení teploty a síly vzduchu. Pro pohodlnou foukanou doporučujeme volit fén s dostatečně dlouhým kabelem a příjemnou váhou. Ve Spellu milujeme fény značky Dyson. Tyto fény jsou úžasně lehké, šetrné a výkonné. Pokud koukáte po dostupnějším modelu, zkuste profesionální fény značky Wella Professionals, Parlux, GHD, nebo třeba Bio Ionic.

O fén se dobře starejte. Pokud je to možné, pravidelně čistěte filtr a jednou za čas zkontrolujte také to, zda se fén nepřepaluje. Jak poznat vhodnou teplotu? Ze vzdálenosti 20 cm foukejte na dlaň. Vydržíte to 10 vteřin? Pak se nemusíte bát, váš fén je v kondici.

Fény italské značky Parlux

Fén Parlux Alyon Matt Black

Parlux Alyon Matt Graphite

Parlux Alyon Jade

Parlux Alyon Night Blue

Nezapomínejte na termální ochranu – nikdy

My ve Spellu milujeme termální ochranu Thermal Image od Wella Professionals a Heat Styling Spray od značky Paul Mitchell Clean Beauty.

Thermal Image se skládá ze dvou složek. Vodní složka vlas chrání před teplem a olejová část vlas perfektně vyhlazuje a dodává mu lesk. Thermal Image navíc lehce tuží, a tak vlas krásně podrží v požadovaném tvaru. O lehkou fixaci a přirozený lesk se zrovna tak stará k přírodě maximálně šetrný Heat Styling Spray. Lahvička tvořená z 93% čistými ingrediencemi a naprosto božskou vůní. Šťavnaté jablíčko tak akorát doplněné o lehké tóny levandule, citronu a medu = láska!

Složky obou sprejů je třeba pořádně protřepat. Pak nastříkat do vlasů ze vzdálenosti asi 20 cm. Můžete tak ošetřit rovnou celé vlasy, ale pokud máte vlasy hustější, můžete spreje používat vždy na konkrétní sekce během tepelné úpravy. Důležité je nezapomenout na žádnou část vlasů. Soustřeďte se také na spodní a zadní vlasy, které jsou často opomíjeny.

Termální spreje ve vlasech velmi rychle usychají. Pokud je aplikujete do suchých vlasů a čeká vás žehlička nebo kulma, nejprve vlasy profoukněte fénem. Nikdy byste neměla přikládat teplý nástroj na vlhké vlasy. Pamatujte, že tato forma aplikace by měla být spíše výjimečnou záležitostí. Pokud toužíte po dokonale rovných vlasech nebo precizních vlnách, sáhněte po žehličce či kulmě bezprostředně po umytí a vysušení vlasů fénem.

EIMI – Thermal Image 150 ml

Clean Beauty – Heat Styling Spray 150 ml

Jak vybrat kartáč na foukanou

Pokud s foukanou teprve začínáte a hledáte tu nejsnadnější cestu, doporučujeme sáhnout po plochém kartáči, který kombinuje přírodní a syntetické štětiny. U nás ve Spellu milujeme kartáč od Y.S. Park, kterému říkáme želva. Ten je báječný nejen pro běžné rozčesávání, ale díky průduchům také pro foukačku.

Kulatý kartáč, který kombinuje přírodní a syntetické štětiny od Y.S. Park je takové Ferrari mezi kulatými kartáči. Je to kousek, který milují profesionálové po celém světě, kartáč který vám na domácí foukanou vydrží dlouhé roky. Je úžasný pro husté a nepoddajné vlasy, které potřebují vyhladit, nebo pro ty, co chtějí svou foukanou posunout na tu nejvyšší úroveň.

Co se týče průměru kulatého kartáče, ten volíme podle délky vlasů. Ty nejmenší si zamilují krátké vlasy, střední průměr je určený pro polodlouhé vlasy, ty největší jsou pak pro dlouhovlásky.

Zaměřeno na vlasovou pokožku: Scalp Therapy

RS21917_22_PM_CleanBeauty_Scalp_Model_03_Hero_CMYK-lpr

CLEAN BEAUTY je značka produktů Paul Mitchell, která nabízí unikátně čistou péči. Nabízí totiž i přes velmi šetrné složení všechny výhody profesionální péče:

DOKONALOU VÝŽIVU, CÍLENOU PÉČI A KONCENTROVANÝ VÝKON.

První produkty Clean Beauty jste u nás mohli vidět už v roce 2020, kdy ve Spellu přibyly lahvičky této značky zaměřené na vlasy poškozené, dehydratované, a nepoddajné. Nechyběla ani perfektní řada pro každodenní použití. Musíme říct, že jsme byli z těchto prvních vlaštovek tak nadšení, že jsme je bez váhání (po důkladném testování) zařadili do naší nabídky a za ty roky nás tohle nadšení nepřešlo. O pár měsíců později nás Clean Beauty překvapilo něčím, co jsme vlastně vůbec nečekali. Tři stylingové produkty zaměřené na termální ochranu, objem, a také perfektní vyhlazení při foukání.

A jaké novinky přinesl rok letošní? Řada Scalp Therapy je zaměřená na péči o problematickou vlasovou pokožku. Je vhodná pro všechny, které trápí obtíže spojené se suchostí, citlivostí, začervenáním, svěděním a pnutím. Krásně může sednout i těm, kteří řeší nadměrnou produkci kožního mazu, v takových případech není vlasová pokožka v rovnováze

Jak složky Scalp Therapy obsahuje?

Šťáva z vinné révy – vybalancovaná směs minerálů, které pokožku chrání před volnými radikály.

Výtažek z heřmánku – zklidňuje začervenání, vyživuje a příjemně osvěží.

Zinek – balancuje produkci mazu, je antioxidantem. Na pokožce vytváří ochranný mikrofilm, který je schopný odrazit a rozptýlit UV záření.

Jaké produkty řada nabízí?

Šampon má jemné složení a vlasovou pokožku tak čistí velmi šetrně. Je z 87 % tvořen přírodními ingrediencemi a má díky tomu lehce nižší pěnivost, než jste zvyklí z ostatních produktů. Doporučujeme proto vlasy s tímto šamponem umýt 2x za sebou.

Kondiconér z této řady se kromě aplikace do délek aplikuje i k vlasové pokožce, čímž nabízí perfektní zklidnění při obtížích. Má úžasný chladivý efekt, který poskytuje okamžitou úlevu.

Sérum má z 92 % přírodní složení – pomáhá pokožku vybalancovat a poskytuje jí ochranu před vnějšími vlivy, především před UV zářením. Má lehoučké složení, a tak se není třeba bát zatížení.

Vlasová rutina s Terezou Kramperovou

spellll11810

Ani v letošním roce jsme Vás nemohli ochudit o rubriku Vlasová rutina s… Kam naše kroky zamířily tentokrát? Za Terezou Kramperovou, která je již více než rok nedílnou součástí našeho studia. Stojí totiž za našÍ vizuální identitou. Od rebrandingu vizuálu našich sociálních sítí až po design našich menu či dárkových poukazů – právě za tím vším je podepsána Tereza. Jaký projekt v jejím profesním životě zanechal významnou stopu a proč její srdce patří právě kočkám? Na to jsme se Terezy přijeli zeptat do jejího útulného domova v Jesenici u Prahy.

Vzpomenš si, jak jsi objevila Spell?

T: To si vzpomínám docela dobře. Spell jsem objevila náhodou přes Instagram, celý koncept se mi moc líbil, ale dál jsem se o studio nijak aktivně nezajímala. Jenže pak mě do Spellu fyzicky přivedla pracovní zakázka, takže jsem měla možnost zažít příjemnou atmosféru tohoto místa a vidět jeho krásné prostory na vlastní oči… No a od té doby nechodím na vlasy jinam! To se psal rok 2019.

Co máš na návštěvách Spellu nejradši?

T: Čas pro sebe, kvalitní péči pro moje vlasy a taky masážní křeslo v kombinaci s mytím vlasů.

Jaký je tvůj nejoblíbenější drink ze Spell Coffee?

T: Rozhodně matcha latte.

Máš za sebou nějaký vlasový úlet?

T: Účesy i barva vlasů se u mě často měnily. Neminul mě krátký „TaTu“ sestřih, tmavý přeliv ani dlouhé dredy. Co ale považuji doopravdy za úlet je to, že jsem se nechala ostříhat od kamarádky o prázdninách před nástupem na střední školu. Byla to neforemná kombinace kratičkého čírka a delších vlasů. Vpředu business a vzadu party. Brečela jsem (smích).

Máš nějaké vlasové přání, odvážnou představu, kterou bys se svými vlasy chtěla realizovat?

T: Vždycky mě lákala trvalá, ale asi čekám na to, až někdo přijde s opravdu šetrným postupem. A pak se taky těším na proměnu, kterou, když bůh dá, přinese čas – na bílé vlasy.

Co máš na svých vlasech nejraději?

T: Asi to, že jsou tvárné a můžu s nimi dělat téměř cokoliv.

Je něco, co tě na nich naopak štve?

T: Že nejsou ani rovné, ani vlnité. Pokud chci aby vlasy hezky vypadaly, musím jim dát vždy nějaký tvar. Druhým řešením je drdol. A pak asi stojí za zmínku to, že mám jemné vlasy, takže abych se cítila komfortně, vlasy hezky vypadaly a měly objem, musím si je mýt ideálně obden.

Jak bys popsala vaši vlasovou spolupráci s naší Denisou?

T: K Denče jsem začala chodit ve chvíli, kdy byla u vás ve Spellu opravdu čerstvý beginner. Od začátku jsem byla vždy moc spokojená a baví mě sledovat Denčina narůstající sebejistota. Nikdy jsem neměla tak krásnou blond, jako z jejího křesla. A to, že si s ní vždy ráda popovídám je moc milý bonus.

O vlasech Terezy s Denisou

Tereziny vlasy bych charakterizovala jako jemné, ale poměrně husté. Dlouhodobě o ně pečujeme kvalitními produkty, a tak jsou i přes pravidelné zesvětlování ve skvělém stavu.

Pro běžné umývání nejlépe aktuálně sedí olejová kombinace šamponu a kondicionéru Luxe Oil – která vlasům dodá potřebnou keratinovou vzpruhu, ale nepřepečuje je – s ohledem na jemnější strukturu to je tak akorát.

Dvakrát do měsíce si Tereza dopřeje intenzivnější dávku péče pomocí masky Repair, která je zaměřená na zesvětlované vlasy. S přihlédnutím k délce vlasů a jejich zesvětlování, je tahle pravidelná intenzivní péče nutností a dobrou prevencí.

Vlasy prosvětlujeme 1x za půl roku a jednou v mezičase tónujeme pečujícím přelivem. Když nám vlasy jdou teplejších tónů, Tereza si vlasy umyje doma šamponem Silver, který potlačuje tyto nežádoucí odstíny. Poté navazuje regenerující a tónující maskou Color Fresh. Střídá, nebo míchá odstíny Pearl Blond a Lilac Frost.

Po umytí do vlasů Tereza pravidelně aplikuje tužidlo, které pomáhá se snadnější tvárností vlasů, výdrží a objemu celkového účesu. Tereza má ráda vlasy lehce zvlněné – právě díky podpoře vlasů tužidlem dokáží vlny lépe odolávat vlivům zvenčí, jako je třeba vlhkost. Samozřejmě na poličce v koupelně neschází termální ochrana – naposledy si od nás ze Spellu odnesla tu z řady Clean Beauty od Paul Mitchell. Vlasy nezatíží, perfektně je ochrání před teplem a má maximálně možné čisté složení.

V loňském roce nám přišla do Spellu Novinka od System Professional – sprej Lipid Booster a Tereza byla jednou z klientek, které jsme tento sprej dali domů na testování. Byla to láska již po prvních použítích. Jedná se o posilující a hloubkově vyživující bezoplachovou péči pro narušené vlasy. Lipid Booster je vhodný pro každého, jehož vlasy jsou narušené a porézní, a to zejména vlivem pravidelného zesvětlování. Na struktuře nezáleží – božsky, a přitom bez zatížení opečuje vlasy jemné, normální i hrubé. Z naší zkušenosti musíme říct, že úžasné výsledky vykouzlí také u vlasů vlnitých a kudrnatých. I když je produkt určený především na zesvětlované vlasy, zázraky dokáže i u vlasů narušených vnějšími vlivy, nebo třeba tepelnou úpravou.

Tereze hodně sluší i „messy“ styl vlasů, a tak často pro dodání struktury a matnějšího vzhledu používá suchý styling Instant Reset. Ten kromě stylingového efektu pomůže vlasy osvěžit, když nemáte prostor na mytí vlasů a funguje i jako suchý šampon. Tohle 2v1 milujeme.

A jak už to tak u našich klientek bývá, doma Tereze nechybí ani pečující olejíček Luxe Oil, který vlasy krásně vyhladí, dodá jim lesk a výživu. Tereza ho nejraději používá do délek, na konci celého krášlícího procesu.

Už uplynul více než rok od rebrandingu Spellu, který se odehrál kompletně v tvé režii – kdybys měla vypíchnout pár věcí, které tě na tomto procesu opravdu bavily, co by to bylo?

T: Co mě na tomto projektu bavilo byla jeho komplexnost. Pod rukama nám vzniklo opravdu hodně materiálů – jak online, tak těch realizovaných v tisku. Tvorba nové vizuální identity s sebou nesla i výběr potiskovaných materiálů a technologie tisku, což není moc zábavná část, ale o to větší mám pak vždy radost z výsledku, který vypadá přesně tak, jak jsem si představovala. A to se nám, myslím, povedlo. Nemůžu opomenout taky super tým, ve kterém je prostě radost pracovat. Zažít Spell z jiné strany, než jen z té zákaznické, pro mě bylo skvělé. A stále je.

Jak dlouho taková tvorba identity zabere?

T: Vždy záleží na rozsahu práce a požadavcích klienta, ale nejkratší čas, který si na tvorbu identity nechávám, jsou zhruba 1–2 měsíce. Jak už jsem říkala, rebranding pro Spell byl hodně rozsáhlý, na některé věci jsme si dali více času a pokud si dobře vzpomínám tak od úvodní schůzky, až po první realizované tisky uběhlo cca 5 měsíců.

Máš nějaký srdcový projekt, za který jsi opravdu vděčná?

T: Možná to bude znít zvláštně, ale nejvíc vděčná jsem za úplně první práci v reklamním studiu, kde jsem to vlastně neměla vůbec ráda. Pamatuju si ten pocit, který mě nutil jít jinam. Dál. Zažila jsem ho pak ještě několikrát, ale díky němu teď můžu dělat projekty, z kterých nedokážu vybrat ten jediný srdcový.

Co tě přivedlo k práci grafičky?

T: V hlavě jsem to měla (v mnohem abstraktnější podobě) už od mala. Grafiku a umění jsem studovala na střední i vysoké škole a pro živnosťák jsem si šla, když mi bylo 19. A i když jsem zkoušela i jiné věci, ke grafice jsem se vždycky vrátila.

Tvá práce je velmi kreativní – jak se ti pracuje nejlépe? Potřebuješ být sama a v klidu nebo spíše pro práci vyhledáváš ruch kavárny?

T: To záleží na tom, v jaké fázi projektu zrovna jsem. Pokud jde o prvotní ideu, jsem ráda v klidu, v uklizeném domě, kde mě nic neruší. Když se projekt rozjede, rozjedu se i já – pouštím si hlasitou hudbu do sluchátek a je mi úplně jedno, kde u toho jsem.

Bez čeho by se neobešla tvá domácí pohoda?

T: Bez kávy, čerstvých květin, aroma difuzéru a oblíbené hudby.

Máš doma nějaké místo, koutek, který je jen tvůj?

T: To bych úplně neřekla. Ale během teplých měsíců moc ráda travím čas na terase, kde je spousta polštářů, kytek, světýlek. Snídaně, čtení knížky, drink s kamarády – všechno se v létě odehrává tady.

Co ty a zvířata? Víme, že jsi hrdou majitelkou koček, jak dlouho už jsi jim věrná?

T: Já zvířata miluju. Jako dítě jsem vyrůstala se psy, a na to, že budu mít kočku jsem nijak nepomýšlela, ale nějak během covidu jsme se s přítelem shodli, že bychom měli rádi koťátko. Z jednoho koťátka najednou byly dvě a bez mučení přiznávám, že si nás totálně omotaly okolo prstu.

Máš pro rok 2023 nějaká předsevzetí či cíle, ať už osobní nebo pracovní?

T: Stojí teď před námi velká výzva v podobě stavby vlastního domu. Budu moc ráda, pokud se nám tohle období podaří zvládnout ve zdraví a v alespoň adekvátním stavu pohody (smích).

Když máš prostor odpočívat, jak to vypadá? Jsi spíše akční nebo máš raději klidnější aktivity?

Asi nevymyslím jednu typickou aktivitu, ale ve volných chvílích si ráda zajdu na výstavu, na koncert, na procházku s podcastem v uších, ráda tvořím něco rukama, čtu si nebo vyrazím někam na výlet. Nejvíc si ale vždycky odpočinu na cestách, kde dokážu nejlíp vypnout a načerpat novou energii.

Nahlédnout pod pokličku práce Terezy Kramperové můžete nejen skrze naše vizuály, ale také prostřednictvím jejího Instagramu, kde na profilu @ter.kramperova pravidelně sdílí střípky z projektů, na kterých se po grafické stránce podílí.

Zamilujte se do #balayage

SPELL_backstage-7

Určitě jste o ní už slyšeli – zesvětlování pomocí techniky balayage je trendem, který má u nás své čestné místo již několik sezón. Výraz pochází z francouzského slovesa balayer, které v překladu znamená “zametat”. Říkáte si, co má zametání společného s vlasy? Jedná se o pohyb, kterým kadeřník vykresluje štětcem zesvětlení do pramenů. Na rozdíl od běžného zesvětlování metodou melírování, kdy se jednotlivé prameny oddělují, rovnoměrně prosvětlí a pak zabalí do fólie, je metoda balayage větší freestyle. Ne náhodou se jí také říká free hand technika – kadeřník drží prameny vlasů v jedné ruce a druhou vykresluje zesvětlení štětcem na volno. Pohyb může lehce připomínat ono “zametání”, které jsme zmiňovali v úvodu.

Díky volnému vykreslování vznikají ve vlasech různé intenzity prosvětlení, což vytváří krásný přirozený efekt připomínající vyšisování vlasů jako od sluníčka.
Často se u klientek zaměřujeme na intenzivnější prosvětlení v oblasti kontury tváří, které dokáže úžasně rozjasnit obličej. Přechody mezi barvenými pramínky jsou plynulé a jemné, takže výsledek vypadá velmi přirozeně. Další velkou výhodou této techniky je to, že oproti klasickému prosvětlování melírovací technikou, či celoplošnému odbarvení, nevzniká ve vlasech hrana. Není proto nutné chodit ke kadeřníkovi tak často. Efekt přirozeně odrůstá a vypadá krásně i několik měsíců. Samozřejmě velkou roli v udržitelnosti hraje i dobrá domácí péče.

Dá se skoro říct, že pro všechny! Hravé prosvětlení dokáže skvěle rozzářit krátké mikádo, vlasy po ramena i ty do půl zad. Nejvýraznějšího efektu jde docílit u vlasů delších.

Pro jaké vlasy je metoda balayage vhodná?

Vždy záleží na původním podkladu vlasů a na volbě síly zesvětlování, kterou určuje kadeřník nejen dle odstínu vlasů, ale především s ohledem na jejich kondici.
U vlasů přírodních je často možné vlasy zesvětlit i bez zesvětlovače, pouze barvou. Celá akce je tak velmi šetrná. Na prosvětlení vždy navazuje pečující tónování přelivem – díky tomu je možné odstíny volit opravdu různě. Od studených odstínů blond, přes béžově teplou blond až po tóny karamelu.

Jak si udržet prosvětlení ve formě co nejdéle?

Dobrá domácí péče je základ a obzvlášť to platí u zesvětlených vlasů. Každý chemický zásah do vlasů je potřeba kompenzovat kvalitními produkty na doma, pokud chceme, aby si vlasy zachovaly maximální kvalitu.
Skvělou volbou je péče zaměřená na ochranu barvy, která ve vlasech podrží co nejdéle odstín od kadeřníka a zabraňuje tak předčasnému vymývání tónování. Nutností je pravidelné používání termální ochrany, aby vlasům domácí foukaná pouze prospívala a ne naopak.
Když vám už po několika týdnech či měsících přestává vyhovovat odstín, je možné vlasy opečovat s Color Fresh Mask, která vlasům dodá nejen potřebnou výživu, ale i lehké natónování.

Jedna z možných kombinací kvalitní péče

e5bafa76-8989-4e9a-9398-c15fe0cc422e-opt

C1 – Color Save Shampoo 250 ml

10b5a0bb-3665-4353-bc66-0e4542436e7f-opt

C2 – Color Save Conditioner 200 ml

Wella-Smooth-Thermal-Image-Hitzeschutz-Spray-51774_1

EIMI – Thermal Image 150 ml

mask-lilac-frost

Color Fresh Mask – Lilac Frost 150 ml

Jak své vlasy pro balayage připravit?

Aby byl výsledek od nás, kadeřníků, co nejlepší, záleží nejen na naší šikovnosti a kvalitní značce barev, ale také na podkladu. Velmi nám totiž pomáhá, když jsou vlasy čisté a nejsou zatíženy žádným stylingem, extrémním mazem nebo třeba prachem z venkovního prostředí. Díky tomu můžeme rovnou přistoupit k samotné službě a věnovat maximální čas naší kreativní práci a dokonalému výsledku.
Už dávno totiž neplatí, že je nejlepší mít vlasy před barvením mastné. Od tohoto doporučení jsme už roky daleko. Dnešní barvy jsou šetrné, a tak není vlasy ani pokožku potřeba chránit mazem. Díky čistému podkladu může barva maximálně ukázat své možnosti a do vlasu lehce prostoupí. Tím pozitivně ovliníme i její výdrž.
Neodkládejte před návštěvou kadeřnictví umývání vlasů doma. Každému kadeřníkovi velmi pomůže, když na svůj termín dorazíte s vlasy čistými a umytými třeba večer předem.

Jaké jsou naše další doporučení před návštěvou kadeřníka?

1/ Pokud používáte tónovací masku (např. Color Fresh Mask), doporučujeme ji použít naposledy nejpozději 6 umývání před vaší návštěvou u kadeřníka. Jde o to, aby se maska hezky vymyla a nezkreslovala barevný podklad. Stejné pravidlo platí i pro fialové šampony pro blondýnky nebo pro tónovací kondicionéry.


2/ Vyhněte se používání sprejů na kamufláž odrostů. Ideálně vždy – je to stejný příběh jako u všech produktů z drogerie. Tyto produkty dlouhodobě vlas obalují a nevymývají se, a to i v případě, kdy to na oko tak vypadá. O to více to platí v den návštěvy kadeřníka. Přes tyto nánosy má barva téměř vždy problém prostoupit a kadeřník musí vlasy před aplikací umýt a vyfoukat.


3/ Pokud dlouhodobě používáte kosmetiku z drogerie nebo třeba i barvy z drogerie
a teď byste ráda za touto „péčí“ udělala tlustou čáru a o své vlasy chcete začít pečovat profesionálně, objednejte se nejprve na čištění vlasů. I při používání
kvalitní kosmetiky doporučujeme absolvovat čištění všem klientkám alespoň 1–2x za rok, abychom z vlasů kromě jiných nečistot sundali i nánosy minerálů, které do vlasů přináší voda.

Balayage pro Martinu

Klientka Martina chodí k nám do Spellu už několik let – její první návštěva proběhla už na jaře v roce 2019. Aktuálně se o její krásné vlasy stará Denisa. První prosvětlování, které jsme na vlasech dělali, bylo dlouhou dobu pouze barvou, tedy velmi šetrně. Výsledkem je to, že i když jsou vlasy zesvětlovány několik let, stále mají úžasnou formu. V poslední době jsme přistoupili k zesvětlování s Blondor Freelights, který dokáže ve vlasech vykouzlit intenzivnější prosvětlení. Vlasy byly následně tónovány pečujícím glossingem do studených tónů.
Mezi návštěvami Martina o vlasy pečuje s profesionální kosmetikou a jednou za čas je lehce tónuje s Color Fresh Mask v odstínu Lilac Frost.

Meet the team I Lucie

B74A6983

Máme pro vás pokračování ze série “Meet the team” a tentokrát vám chceme blíže představit naši Lucii. Ve Spellu ji nejčastěji říkáme “Lůca” a nejvíce na ni máme rádi to, že dokáže brát život s humorem a její smích je jednoduše nakažlivý! Lucie je ve Spellu už od jeho otevření a upřímně? Nedokážeme si to bez ní snad ani představit.

Vzpomeneš si, čím jsi chtěla být jako malá?

“Dost často jsem si hrála na moderátorku televizních zpráv, ale zvládala jsem i pozici moderátorky počasí!”

Jak ses dostala k nám do Spellu?

“Pracovala jsem v jiném kadeřnictví a byla jsem z toho nešťastná, nelíbilo se mi tam. Pak jsem u jedné blogerky na Instagramu zahlédla příspěvek, že Barča, naše šéfová, shání do nově otevřeného salonu kadeřníky. Pamatuji si, jak jsem se zasnila, že je to pěkný salón, ale rovnou jsem si říkala, že na to nemám. Po 14 dnech rozmýšlení jsem ale přeci jen poslala životopis a absolvovala pohovor. Hned po něm mi přišel od Barči e-mail, že doufá, že mě z toho kadeřnictví pustí co nejdříve a já věděla, že Spell je to, co hledám. No a tak jsem tady!”

A co o Lucii říká naše šéfová?

Lůca byla už u otevření Spellu – naše úplné začátky jsme prožily dohromady a stala se tak jedním z pevných pilířů našeho týmu. Nikdy nezapomenu na náš pohovor, první dny Lůcy v práci a miluju všechny ty vtipné historky, co celé roky sbíráme společně. Je to velký profík a já na ní každý den vidím, jak moc tvrdě na sobě pracuje. Je to kadeřník, který jde rád do hloubky a celému řemeslu chce porozumět opravdu do detailu. Je skvělé mít v týmu někoho jako je ona. Nejen, že je zvedne náladu v každé místnosti, kde se objeví, ale vím, že jí můžu plně důvěřovat.

Barbora, zakladatelka Spellu

První slovo, které tě napadne, když se řekne Spell?

“Mám dvě: rodina a profesionalita.”

Co tě na tvé práci baví nejvíce?

“Že se stále učím. Můžu všechno vidět milionkrát, ale pokaždé si odnesu něco nového. Zkušenost, inspiraci, vizi.”

Co je pro tebe jako kadeřníka důležité?

“Komunikace s klientem, odbornost a pečlivost. A také to, že se chodím pravidelně školit.”

Jaké střihy nebo třeba techniky barvení tě teď baví úplně nejvíc?

“Momentálně s radostí objevuju všemožné zesvětlovací techniky a užívám si to, když je můžu mezi sebou kombinovat.”

Kdo je tvoje oblíbená vlasová inspirace, koho práci třeba ráda sleduješ?

Mojí kadeřnickou ikonou je rozhodně Nina Krajčo, školení s ní mě uchvátilo a těším se na další. Ze zahraničních kadeřníků ráda sleduji třeba Darcee z Kentucky, která se hodně specializuje na zesvětlování a blond odstíny.”

Který produkt si teď nejvíc při práci užíváš?

“V poslední době jsme se zamilovala do Clean Beauty od Paul Mitchell. Nejčastěji mám teď v rukách Styling Cream a Volumizing Liquid.”

Aktuální oblíbenci Lucie:

PNG_HighRes-System-Pro_Balance_Shampoo_50ml

Objemový liquid

Stylingový krém

Vzpomeneš si na nějaký vlasový omyl, který jsi si zkusila sama na sobě?

“Vždy jsem nosila světlé odstíny, ale na učňáku jsem se odhodlala k velké změně a vybrali jsme tenkrát mahagonový odstín. Výsledek byl příšerný a pro mě jako blondýnku velký šok.”

Jak ráda po práci odpočíváš?

“Asi nejraději vyrážím do přírody a na túry s mým přítelem. Taky hodně čtu. Když je energie a čas, ráda si po práci zaplavu, nebo zaběhám.”

Jakou knížku bys nám doporučila na dlouhé podzimní večery?

“Napadá mě jich spousta, ale teď na podzim bych doporučila něco, u čeho se zasmějete. Něco, co zvedne náladu – takže jakákoliv kniha od Patrika Hartla.”

Jakou jednu vlasovou radu bys ráda předala klientkám?

“Choďte k profesionálům, naslouchejte jim a důvěřujte jim. Všechno chce svůj čas, nic nebývá na počkání.”

Domácí čištění vlasů s péčí Malibu C

IMG_4718

Salonní ošetření s Malibu C jsme si u nás zamilovali – je tomu už delší dobu a upřímně, bez čištění vlasů si nedokážeme naši práci představit. Celá značka Malibu C nám je svým přístupem i funkčností velmi blízká, a tak jsme postupně začali zkoušet také jejich domácí péči a po delším testování musíme říct, že si nás tyto produkty získaly.

Dnes bychom vám chtěli blíže představit čisticí šampon Un-Do-Goo, který je skvělým pomocníkem pro všechny, kteří se chystají přejít z péče z drogerie na tu profesionální, nebo chtějí po vyčištění vlasů v salonu vlasům pravidelně dopřávat očistu. Díky očištění vlasů od nánosů stylingu, minerálů a kovů z vody bude povrch vlasu schopen začít efektivně přijímat kvalitní látky a účinné složení profesionální péče. Vlasy budou lesklé a osvobozené od nerozpustných nánosů. 

Jak často čisticí šampon používat? 

Tento produkt není vhodné používat při každém mytí vlasů. Vystačíte si s ním jen jedenkrát do měsíce a má to jednu podmínku. Po použití čisticího šamponu, který působí hluboko ve vlasu a vlasovou kutikulu výrazně otevírá, je potřeba navázat výživnou regenerací. Doporučujeme zvolit masku od System Professional na míru vašemu vlasovému typu. 

Jakou masku po čisticím šamponu zvolit? 

Pro barvené vlasy Color Save,  pro zesvětlené a chemicky narušené vlasy Repair, pro nebarvené suché vlasy Hydrate, pro jemné vlasy Luxe Oil, pro nepoddajné, kudrnaté nebo hrubé vlasy Smoothen.

Domácí čištění a regenerace krok za krokem 

1/ Vyčesání nečistot kartáčem: Ještě, než otočíte kohoutkem, sáhněte po kartáči. Vlasy jemně a pečlivě pročesejte. Štětiny kartáče z vlasů dostanou první nečistoty, učesané vlasy se zároveň tolik nezacuchávají při samotném mytí. Nejšetrnější je postupovat od konečků vlasů postupně směrem nahoru ke kořínkům – díky tomu, v případě nějakého zacuchání, vlasy nepotrháte.

2/ Namočení vlasů vodou: Vodou se smývají první nečistoty a zároveň dostatečně namočený vlas způsobí, že bude šampon v následujícím kroku báječně pěnit. Tento krok tedy nevynechávejte a vody bohatě propláchněte. Podle délky a hustoty vlasů si dopřejte klidně minutu i dvě.

3/ Aplikace šamponu: Je to konečně tady. Sáhněte po šamponu. Stačí ho trošku, zhruba množství o velikosti lískového oříšku. Šampon hezky rozetřete mezi mokrými dlaněmi a napěňte. Poté rovnoměrně aplikujte k pokožce hlavy, a to jemnými masážními pohyby. Začněte navrchu hlavy a postupujte hezky kolem uší, dozadu, až k temeni. Pokud máte pocit, že šampon pění málo, stačí přidat kapku vody. Celý proces šamponování by měl trvat okolo jedné až dvou minut – záleží na hustotě a délce vašich vlasů. Nenechávejte ho působit. Primárně aplikujte šampon k pokožce hlavy, tu se snažte umýt nejvíce. Vzniklá pěna vám pak stéká do délek, kde ji můžete pohybem dolů lehce zapracovat. Nikdy však vlasové délky nedrhněte a nemuchlejte. Myslete na to, že jsou vlasy za mokra, kdy je vlasový povrch otevřený, extrémně náchylné k poničení.

4/ Opláchnutí šamponu: Čisticí šampon oplachujte opravdu pečlivě, dokud z vlasů nezmizí všechna pěna. Vlasy nadlehčujte a nadzdvihujte, aby byl šampon důkladně vypláchnutý – klidně se vraťte několikrát na stejné místo. Poté z vlasů jemně vymačkejte vodu. Když chcete být obzvláště pečliví (a my to doporučujeme), sáhněte po ručníku, přes který vlasy lehce promačkejte. Právě teď jsou vlasy nejvíce křehké (vlasová kutikula je otevřená), a tak s nimi manipulujte opravdu velmi jemně.

5/ Lehké vysušení vlasů ručníkem: Přebytečnou vodu z vlasů vymačkejte jemně do ručníku. Buďte velmi šetrná, vysoce čisticí šampon vlasovou kutikulu otevřel, a tak jsou nyní vaše vlasy velmi křehké. Díky lehkému prosušení vlasů ručníkem nebudete masku zbytečně ředit vodou a z aplikace dostanete maximum. Vlasy ručníkem nikdy nedřete, spíše ho do vlasů jen lehce přikládejte.

6/ Rozdělení vlasů do sekcí: Tento krok je dobrovolný a nejvíce jej doporučujeme především těm, které mají vlasy hustější nebo delší. Vlasy si rozdělte do dvou sekcí. Díky tomu je aplikace jednodušší a hlavně – masku aplikujete všude tam, kde je potřeba. Nezapomínejte být velmi šetrná. 

7/ Dávkování masky: Kolik je tak akorát? Doporučujeme využít lžíci z kuchyně – lépe tak odhadnete množství a nebudete produktem zbytečně plýtvat. Víme, že jen tak do dlaně se to odhaduje trošku nešikovně. Díky lžíci pak do krabičky nezanesete ani zbytečnou vlhkost nebo třeba nějaké nečistoty – a maska vám vydrží i několik měsíců. Pokud jsou vaše vlasy jemné, bude vám stačit jedna lžíce masky. Pokud máte vlasy husté nebo hodně dlouhé, dopřejte jim lžíce dvě.

8/ Aplikace masky: Masku lehce rozpracujte mezi dlaněmi a vetřete ji šetrně do vlasů. Do jaké části vlasů masku aplikovat? Doporučujeme to od úrovně gumičky – když máte vlasy v culíku, tak od ní dolů. Jak už jsme zmiňovali, vlasy jsou velmi křehké, a proto doporučujeme nespěchat. Z aplikace masky si můžete udělat příjemný rituál a my to doporučujeme všema deseti.

9/ Včesání masky: Do sprchy či vany doporučujeme přibrat také kartáč – pro tyto účely jsou skvělé plastové Tangle Teezery. Masku můžete do vlasů hezky včesat, a tím ji dostat i do míst, které jste v předchozím kroku třeba vynechala. Při včesávání masky postupujte velmi opatrně – postupně od konečků výš a výš, abyste vlasy nepotrhala. Pokud jsou vaše vlasy hodně narušené (třeba zesvětlováním), nebo mají hodně porézní strukturu, budou se kartáči trochu bránit. Hřeben se bude zasekávat – v tomto případě včesávání vynechte.

10/ Doba působení: Vlasy můžete lehce zatočit nebo je sepnout a masku nechte působit 10 minut. Doba působení vždy závisí na konkrétním produktu, a tak doporučujeme dobře pročíst návod. Nikdy však masku nenechávejte působit kratší dobu – maska proniká hluboko do vlasu a je potřeba, aby měla dostatek času nejen vlas vyživit, ale také uzavřít.

11/ Opláchnutí masky: Jakmile uplyne doba působení, můžete se pustit do smývaní. Buďte důkladná – vlasy různě nadzvedávejte, pohybujte s nimi. Je velmi důležité masku spláchnout dobře, aby vlasy zůstaly bez zatížení. Dopřejte si klidně i minutu nebo dvě – opět velmi záleží na hustotě a délce vlasů. 

Tip kadeřnice Adély: 

Chcete vlasům dopřát intenzivní hloubkové čištění a zbavit je škodlivých silikonů z nekvalitní vlasové kosmetiky? Pak aplikujte šampon Un-Doo-Goo na rozčesané suché vlasy, zejména do délek. Nechte 5–10 minut působit, pak důkladně vypláchněte. Následně mokré vlasy znovu klasicky umyjte šamponem Un-Doo-Goo. Do ručníkem vysušených vlasů aplikujte vyživující masku, dodržte dobu působení a opláchněte. 

Wellness sady Malibu C  

Značka Malibu C nenabízí pouze systém pro čištění vlasů a pokožky, ale také kompletní sady pro péči o různé druhy vlasů. Objevte vhodnou péči na míru a kromě běžného šamponu a kondicionéru opečovávejte své vlasy pravidelně také se speciálními sáčky. Vlasové wellness nebylo nikdy dostupnější!

Sada pro barvené vlasy nadchne klientky, které své vlasy pravidelně barví a chtějí si zářivou barvu udržet co nejdéle. Vlasům dodá hydrataci i lesk. 

Sada pro blond vlasy krásně opečuje zesvětlené vlasy a pomáhá udržet vysněný odstín mezi návštěvami u kadeřníka. 

Sada pro vlnité vlasy dodá potřebnou hydrataci všem kudrnatým kšticím, pomůže potlačit krepatění a krásně definuje tvar vlasů. Budou pružné a lehce ovladatelné.

Sada pro barvené vlasy

Sada pro blond vlasy

Sada pro kudrnaté vlasy

Sada proti lupům zklidní podrážděnou pokožku, zbaví ji pnutí a příznivě zmírňuje tvorbu lupů.  

Sada proti tvrdé vodě uleví všem vlasům, které jsou zaneseny vodním kamenem, ztrácí svou ovladatelnost, lesk a schopnost přijímat výživu. 

Sada pro plavce zabrání nežádoucím odstínům způsobeným vodou z bazénů a nánosy mědi na vlasech. Vlasy budou hydratované, pružné a plné života. 

Sada proti lupům

Sada proti tvrdé vodě

Sada pro plavce

Vlasová rutina s Barborou Vilišovou

B74A4472-1

Tentokrát jsme v naší rubrice “Vlasová rutina s…” přivítali další z našich oblíbených inspirativních žen – Barboru Vilišovou. Báru můžete znát z velmi úspěšného, původně on-line, ale od roku 2020 už i offline projektu 1981 Secondhand. Jakou roli hraje péče o vlasy v Bářině běžném každodenním životě, z jaké kuchařky nejraději vaří a co ji baví na její práci? Nejen na to jsme se tentokrát na návštěvě ve stylovém bytě pod Vítkovem zeptali. Tak račte dál! 

K nám do Spellu docházíte pravidelně už několik let, vzpomenete si, jak jste se o nás dozvěděla úplně prvně? 

B: O Spellu jsem se dozvěděla přes Baru (pozn. Barbora Bajerová – zakladatelka Spellu), kterou jsem znala už z dob, kdy pracovala v Karlíně. Spell jsme byli dokonce společně pokřtít hned, když si přebrala klíče od prostoru, kde se nachází, ještě než se zahájila rekonstrukce. 

Co je pro vás při výběru kadeřníka nebo místa, kde o své vlasy necháváte pečovat, důležité? 

B: Nejvíce mi záleží mi na prostředí a lidech. Spell je rozhodně moje oblíbené “go to” místo v Praze. 

Co máte na Spellu ráda? 

B: Na Spellu mě nejvíc baví propojení kadeřnictví s kavárnou. To, že si můžu nechat udělat vlasy, obočí a ještě si u toho dát kávu, je pro mě totální “win win”! 

Jak vypadá každodenní péče o vaše vlasy? Umýváte si je raději před spaním, nebo ráno jako součást ranní rutiny? 

B: Pro mě jsou to rána. Večer už nemám dostatek energie na foukání a nerada usínám s mokrou hlavou. Navíc si z toho ráda dělám ranní rituál. Do koupelny si beru kávu, pouštím si hudbu a u toho si foukám vlasy.

Nejoblíbenější produkt na vlasy, který používáte? 

B: Suchý šampon Instant Reset, a to hlavně pro jeho božskou vůni. Totální “guilty pleasure”, protože si ho na sebe stříkám, i když ho zrovna nepotřebuji. (smích)

Jak své vlasy nejraději upravujete?

B: Nejraději mám samozřejmě vlasy vyfoukané od Baru ze Spellu, nejčastěji je mám ale v drdolu. 

Máte za sebou nějaký vlasový přešlap, např. během dospívání, nebo třeba nějakou nepovedenou akci u kadeřníka? 

B: Mým přešlapem byla asi ofina do špičky ve stylu Natalie Oreiro. Hodně speciální bylo, že jsem si ji ještě ve spodní části nechala obarvit načerveno. (smích)

Co máte na svých vlasech nejraději? 

B: Jejich barvu a hustotu. Na to si nemůžu stěžovat. 

Je i tak něco, co  byste na svých vlasech ráda změnila, nebo co byste ráda vyzkoušela?  

B: Momentálně asi ne, ale časem budu muset vyřešit šediny, kterých poslední dobou přibývá víc a víc. 

Komentář kadeřnice Barbory:

S Barčou se znám několik let, pomalu si ani nemůžu vzpomenout, jak dlouho už to je, ale pravděpodobně to bude už víc než 6 let. Jedna z mých nejhezčích vzpomínek na ni je jak společně s naší kamarádkou Káťou trháme luční kytky do vázy v Krhanicích, nebo jak mě učila pít kávu. Její zásluhou si ji teď dám opravdu s chutí. Ráda vzpomínám i na to jak spolu stojíme ve skladu budoucího Spellu s válečkem v ruce. Barča je nejen skvělá kamarádka, ale jsem na ni v mnoha ohledech velice pyšná. Už pár let pozoruji, jaký je to vizionář a jak je cílevědomá a pracovitá. Bude to znít jako klišé, ale je pro mě velkým vzorem a inspirací. 

Barčiny vlasy bych charakterizovala jako vlnitější, husté a hodně porézní. O její vlasy pečuji víceméně nárazově, vlasy má totiž přírodní, nebarvené, a tak ke mě chodí pouze na střih – dvakrát nebo třikrát do roka. Při výběru péče na doma řešíme zejména jejich strukturu, aby byla jejich úprava snadná. Klíčem k úspěchu je správné mytí, už jen díky němu se budou vlasy lépe foukat. Pokud se mytí podpoří ještě na závěr vhodným stylingem, je vyhráno! 

Pro domácí péči jsem pro Barčiny vlasy zvolila Keratin Protect šampon, Smoothen Conditioner a jako doplněk k péči Keratin Restore Mask. V létě tuto péči lze obměnit sluneční řadou Solar, někdy ráda sáhnu i po kompletní výbavě z řady Smoothen.

Nedávno jsem domů dala Barči na otestování pečující bezoplachový sprej No.Breaker, který má schopnost proniknout do kutikuly vlasu a obnovit jeho strukturu i v případě poškození – způsobeného např. častým používáním tepelných nástrojů. Barča sice poškozené vlasy nemá, ale měla jsem tušení, že pro její hrubou strukturu vlasů bude tento přípravek působit přímo fantasticky. Dále pak Frizz Control Cream, který uhladí strukturu vlasů a potom se mnohem lépe foukají. Kyselina olejová a Panthenol dodají vlasům potřebnou výživu, zatímco vitamín E chrání vlasy před dalším zatížením.

Jako u žádné z našich klientek nesmí v péči chybět zejména termální ochrana Thermal Imagelehký olej Lux Oil

Představila byste nám, čemu se věnujete? V čem vaše práce vlastně spočívá? 

B: Společně s Davidem Homolou jsme skoro před pěti lety založili Secondhand 1981. Od té doby se snažíme každý den vracet oblečení zpátky do oběhu a snižovat tak poptávku po novém. Já konkrétně mám na starosti nákup zboží, hledání nových dodavatelů a sociální sítě. 

B74A4472 (1)

Pokud byste nám mohla předat nějaké “univerzální” doporučení pro nákupy v second-handu, co by to bylo? 

B: Vybírat rukama, ne očima. V sekáčích se dají najít naprosté poklady, ale je potřeba si najít čas a projít každé ramínko v obchodě.

Které tři kousky by v šatníku podle vašeho názoru měla mít každá žena?

B: Kašmírový svetr, oversized hedvábnou košili a béžový trench coat!

Jak trávíte své volné dny?

B: Přes týden si ráda zajdu pro kafe do ruky a jdu se projít nebo vařím. 

Když už jste zmínila vaření a kolem nás vidíme několik kuchařek, ze které nejraději čerpáte inspiraci právě teď? 

B: Kuchařek mám hodně, ale aktuálně nejraději otevírám tyhle dvě:

 • Amy Chaplin, Whole food cooking everyday
 • Frederik Bille Brahe, All stuff we cooked 

Hodně ráda koukám také na recepty na Instagramu – můj oblíbený IG účet je @pierceabernathy. 

Jaký je nejoblíbenější kousek vašeho stylového domova?

B: Gramofon a samozřejmě oblíbené desky.

Co za hudbu si ráda pouštíte, když když jste sama doma? 

B: Nejčastěji mi doma hraje Kanye West –  My Beautiful Dark Twisted Fantasy

Co vám aktuálně dělá největší radost? 

B: Nově vznikající prostory v Karlíně, kam se doufejme už brzy přestěhujeme a já budu mít po čtyřech letech svůj vlastní prostor na práci. Na to se obrovsky těším. 

Jak vypadá vlas a proč by vás to mělo zajímat?

vlas

Vlas se skládá ze tří částí – meduly, kortexu a kutikuly. Právě kutikula je svrchní část vlasu, o kterou se snažíme dobře pečovat a chránit ji před poškozením – jedná se totiž o ochranný povrch vlasového vlákna. Jen díky dobře opečované kutikule budou vaše vlasy zdravé, plné síly, lesku a odolné vůči vnějším vlivům.

A proč by vás následující řádky měly zajímat? Kolem povrchu vlasu se točí mnoho základních pravidel dobré vlasové péče. Když pochopíte, jak vlas vypadá a funguje, budou vám naše návody o péči dávat větší smysl. Najdete tak odpovědi na to, proč vlasy potřebují kondicionér, proč je potřeba vlasy foukat a jak, jaký význam má styling a termální ochrana, proč nemůžete opakovaně vlasy zesvětlovat.

Vlasová kutikula je složená ze šupinek, které na sebe doléhají. Můžete si ji představit jako šišku, která se otevírá a zavírá. Cílem je, abychom si tyto šupinky uchovali kvalitní, aby na sebe doléhaly a tím byl vlas odolný a chráněný.

Otevírání a zavírání vlasu při umývání

Šupinky se otevírají už při namočení vlasů vodou a aplikací šamponu. Díky tomu mohou z vlasu odejít nečistoty, maz a stylingové produkty. Vlivem otevření vlasové kutikuly jsou mokré a pouze šamponem umyté vlasy velmi křehké a náchylné k narušení. Právě proto je potřeba na vlasy vždy aplikovat kondicionér, který vlasovou kutikulu uzavírá.

Stejně funguje i maska na vlasy, která ale působí hlouběji ve vlasu, a tak potřebuje delší čas na uzavření šupinek. Právě proto je tak zásadní dodržovat dobu působení kondicionéru a masky.

B74A1024-1

K čemu je dobrý vlasový styling?

O kutikulu pečují i všechny bezoplachové péče a stylingové produkty. Ty dokáží třeba i lehce poškozený vlas vyspravit, svrchní vrstvu vlasu vylepšit, zpevnit. Povrch vlasu je tak chráněný před dalšími vnějšími vlivy jako je třeba česání, nebo sluneční záření. Zjednodušeně řečeno – u více narušených vlasů je potřeba více produktů pro to, abychom šupinky uzavřeli a chránili je.

Bezoplachová péče

system-professional-h5-2

Péče pro suché vlasy

97ad9eda-0d34-435e-8908-a68863359716-opt

Péče pro barvené vlasy

webimage-c25c1f75-8ec5-4947-beb8-c79e47418b10

Lipid Booster pro narušené vlasy

webimage-7534942F-5E84-4C81-9715BC799F66ED8F

Pěna pro zesvětlované vlasy

Jak na kutikulu působí teplo?

Blahodárně! Teplo finálně uzavírá vlasové šupinky –  právě proto je potřeba vlasy vždy foukat. Díky termální ochraně na vlasech vznikne ochranný štít, a tak jsou všechny neblahé účinky tepla zažehnány a zbývají pouze benefity.

Velkou roli hraje také kartáč, jehož štětiny uhlazují povrch kutikuly a vlas také leští. Tím jsou vlasy krásně hladké, úplně jiné, než když je foukáte na volno.

V neposlední řadě také musíme vyzdvihnout i hubici fénu, která usměrňuje a kumuluje proud vzduchu. Díky tomu šupinky nerozfoukáváme.

Základ pro šetrnou foukanou

Wella-Smooth-Thermal-Image-Hitzeschutz-Spray-51774_1

Termální ochrana Thermal Image

Termální ochrana PM Clean Beauty

90CC2

Plochý foukací kartáč Y. S. Park

7627_7-1641667443

Fén s hubicí Parlux Alyon

Co vše nepříznivě ovlivňuje kvalitu vlasové kutikuly?

 • Neúčinná domácí péče z drogerie
 • Nevhodně zvolená péče pro váš vlasový typ
 • Nepoužívání kondicionéru
 • Nepoužívání termální ochrany
 • Příliš horké a nešetrné fény
 • Kulmofény
 • Nadměrné používání žehličky / kulmy na vlasy
 • Nefoukání vlasů přes kartáč
 • Foukání vlasů bez hubice
 • Nepoužívání termální ochrany
 • (Nešetrné nebo dlouhodobé) zesvětlování vlasů
 • (Nešetrné) barvení vlasů

Zaujalo vás tohle téma?

Na profilu kadeřnice @ivana.rinchenbachova najdete mnoho mikroskopických pohledů na vlas – jak na kutikulu působí třeba to, že jsou vlasy zesvětlené, nepoužíváte styling, nebo co s vlasy dělá kulmofén. Doporučujeme tento profil pravidelně sledovat!

Využijte online vlasovou konzultaci

konzult

Nevíte si se svými vlasy rady a nemáte to s kým probrat? Spojte se s námi a pustíme se do toho online!

Online konzultace přes Instagram děláme roky, ale až s covidovým obdobím jsme se do toho pustili také díky chatu, který je umístěny přímo na našem e-shopu. Díky těmto zkušenostem jsme zjistitli, že to i na dálku jde.

Rádi s vámi probereme, co vaše vlasy trápí, jak je na tom vaše vlasová pokožka, jak o vlasy pečujete a co s nimi všechno děláte. Objevíme spolu vhodnou základní péči, ale můžeme se pobavit i o dalších možnostech, jak vlasy dostat do formy.

Co všechno nás bude zajímat?

Pro začátek nám velmi pomůže, když nám své vlasy popíšete – čím více detailů, tím lépe. Co všechno nás zajímá?

 • Jsou vaše vlasy přírodní, barvené, melírované?
 • Navštěvujete pravidelně kadeřníka, co s vlasy dělá?
 • Jsou vaše vlasy rovné, zvlněné, nebo kudrnaté?
 • Jsou vlasy jemné, nebo hrubé? Jsou poddajné?
 • Jaká je vlasová pokožka? Řešíte u ní nějaké obtíže?
 • Trápí vás lupy? Jsou spíše suché, nebo mastné?
 • Jaké jsou vaše vlasy v délkách? Mají nějaké obtíže?
 • Jak o vlasy aktuálně pečujete? Jak často je umýváte a co za produkty používáte?
 • Jak často vlasy umáváte? A jak je upravujete následně? Foukáte, žehlíte, kulmujete?
 • Používáte termální ochranu a nějaký další styling?
 • Co byste si u vlasů přála změnit? Je něco, co vám na nich nevyhovuje? Jaké byste si přála, aby vlasy byly?

Připravte si fotky

Abychom byli schopní s vámi vaše vlasy probrat co nejlépe a dobře se navzájem pochopili, budeme rádi, když nám rovnou zašlete také fotky vašich vlasů. V případě, že vás trápí třeba i nějaké obtíže pokožky, uvítáme také její fotografie.

Kam si o online rady napsat?

Od pondělí do pátku jsme online na našem chatu, který najdete přímo na našem webu. Stačí kliknout na zelené kolečko v pravém dolním rohu. Ve všední dny jsme k dispozici vždy od 9:00 do 17:00.

Snímek-obrazovky-2022-07-20-v-13.35.01

Vaše vlasy a péči o ně můžeme probrat také přes soukromé zprávy na Instagramu. Jakmile máme volnější ruce, ozveme se vám s odpovědí.

5 MUST-HAVES pro dobré umývání vlasů

JPG_LowRes-System-Professional_Lipid-Booster_BTS_34_At-home-1

Chcete si mýt vlasy co nejlépe? Máme pro vás seznam 5 věcí, které k tomu budete potřebovat! S touhle sestavou vám při mytí vlasů nebude nic scházet. Co si tedy připravit?

 • Hřeben
 • Voda
 • Šampon
 • Ručník
 • Kondicionér

Hřeben

Ještě než vlasy namočíte, důkladně a šetrně je pročesejte. Proč? Díky tomu z vlasů vyčešete nečistoty a zároveň je hezky srovnáte. Díky tomu pak vlasy nebudete zbytečně zacuchávat a zamotávat při umývání. Připomínáme, že je vlasy potřeba vždy pročesávat po malých úsecích od konečků směrem výš a výš až k pěšince. Díky tomu vlasy nebudete zbytečně trhat.

Pozn.: Tento bod neplatí pro vlasy kudrnaté, u kterých byl pro definici vln použit nějaký gel či jiný zpevňující produkt. Při vyčesávání takového produktu silou na sucho by došlo k polámání délek.

the-ultimate-styler-black-black-yi

The Ultimate Styler Black

Y.S. Park 90CS2 Tortoise

90CC2

Y.S. Park 90CC2 Tortoise

Voda

Že je k mytí vlasů potřeba voda vás asi nepřekvapí, že? Opláchnutí vlasů vodou ale bývá často velmi podceňováno a odbyto. Ať už při počátečním namáčení vlasů, ale i při finálním výmývání produktů z vlasů – jedná se ale o velmi zásadní kroky. Voda otevírá svrchní vrstvu vlasů kutikulu, díky čemuž můžou z vlasů odejít první nečistoty, mastnosta i zbytky stylingových produktů. Dostatečné namočení vlasů způsobí také to, že šampon bude krásně pěnit – a to i při malé dávce produktů.

Šampon

Bez šamponu to nepůjde, to je jasná věc. Při jeho výběru se řídíme především stavem pokožky – má nějaké obtíže jako je dehydratace, šupinky, nebo třeba lupy? Pokud ne, volíme pak šampon dle toho, zda jsou vlasy zesvětlované, barvené nebo přírodní. Vypíchnout bychom chtěli také dávkování – u profesionálních šampónů stačí spíše menší množství produktu. Díky kvalitnímu složení jsou šampony koncentrované a dobrou pěnivost si zajistíme přidáním vody a pečlivým zapracováním.

Pro barvené vlasy

Pro jemnější vlasy

Pro každodenní umývání

Pro kudrnaté vlasy

Ručník

Možná byste tento bod čekala až na konci celého umývání, ale vzít si s sebou ručník do sprchy a sáhnout po něm po vymytí šamponu je skvělá vychytávka. Jakmile z vlasů vypláchnete šampon, natáhněte se pro ručník a (velmi!) jemně s ním vlasy pomačkejte. Díky tomu z vlasů odstraníte nadbytečné množství vody, které by účinky kondicionéru zbytečně ředilo. Účinky kondicionéru tak využijete na maximum! Nikdy však vlasy ručníkem nedrhněte nebo drasticky nemačkejte – vlasy jsou po aplikaci šamponu extrémně křehké.

Pečující kondicionér

Nikdy nevynechávejte kondicionér. Bez toho nemůžou být vaše vlasy nikdy dobře umyté a hlavně ošetřené. Kondicionér má za úkol povrch vlasů po umytí znovu uzavřít a to je naprosto zásadní. Kondicionér doporučujeme po částech zapracovat do délek vlasů od úrovně culíku, a to pohybem dolů. Jakmile cítíte, že vlasy pod kondicionérem změknou, sáhněte po hřebenu (určeném k mokrému rozčesávání) a vlasy jemně pročesejte. Postupně pak včesejte kondicionér i do vyšších partií vlasů. Díky tomu budou opečovány po celé délce.

Dejte si také pozor na dobu působení – každá značka to může mít jinak a je důležité držet se konkrétních instrukcí. U System Professional stačí 30 vteřin, u Clean Beauty od Paul Mitchell jsou to 3 minuty.

Pro zesvětlované vlasy

Pro vlasy, kterým schází hydratace

Pro mokré rozčesávání

Pro mokré rozčesávání

Jak na mytí vlasů krok za krokem?

Pročtěte si článek Jak na správné umývání vlasů, kde vše probereme krok za krokem a zmíníme také vše, na co si dávat pozor a na co se zaměřit. V článku najdete také video s celým postupem. Tak hurá do toho!

Nevíte si rady, co je pro vaše vlasy to pravé? Napište nám! Můžete to zkusit na našem online chatu, který máme přímo na našem e-shopu. Jsme online od pondělí do pátku od 9 do 17. Nebo nám napište na náš Instagram! Rádi vás nasměrujeme!